reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań na toksoplazmozę

Gosik880

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Sierpień 2018
Postów
360
Po ostatnim badaniu na toksoplazmozę mam nie lada zagwozdke i staram się nie denerwować. Nigdy nie chorowałam na tokso i dlatego z racji ciąży robię sobie badanie co miesiąc. Obecnie jestem w 31 tygodniu. Do tej pory wyniki były ujemne. W marcu robiłam igg i igm oba miana ujemne. W kwietniu lekarz zlecił tylko igm - wyszło ujemne. A dzisiaj niespodzianka igm ujemne a igg niejednoznaczne. Wydaje mi się, że nie jest możliwe żebym się zaraziła w międzyczasie, a przeciwciała klasy igm już spadły do poziomu niereaktywnego. Skąd zatem ten podwyższony wynik igg? Błąd labo? Zafałszowało mi wynik inną infekcją wirusową? (Miałam opryszczkę). Mój lekarz bagatelizuje temat, mówiąc że w tym tygodniu tokso już nie jest groźna dla płodu... Mam zamiar powtórzyć badanie za 2-3 tygodnie. Co sądzicie o tych wynikach?
 
reklama
Miałam igg dodatnie w ciąży a igm ujemne jak dobrze pamiętam. Z tego, co mój lekarz mówił to jeśli wynik jest niejednoznaczny( bo tak też miałam) to trzeba go ponownie wykonać. Jednak Pani wyniki są dobre. Ja bym nie robiła nic. Jest taka tabela igg igm w internecie niech sobie Pani zobaczy. Tam są wytyczne. Jeśli chodzi o opryszczkę też się stresowałam, bo miałam w ciąży, ale nie zagrałaża dziecku.
 
Do góry