reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań - normy, wątpliwości :)

Dziewczyny! U mnie lekarz powiedzial to samo, ze nie ma sie czym przejmowac... antybiotyk podadza przy porodzie i to ma wszystkiemu zapobiec. A że żyjemy w takich czasach ze medycyna jest na tyle rozwinięta... że chyba wiedzą co robią. U mnie troszkę gorsza sprawa , bo na tego paciorkowca dają antybiotyk z peniciliny - a ja niestety jestem na nią uczulona łącznie z wszystkimi pochodnymi ... wiec musza zastosowac cos innego. Oby tylko nie namieszali...
 
reklama
Ja wyniki na paciorkowca mam ujemne, więc ok.
Ale ostatnio wyszło mi, że mam kryształki w moczu i gin dał mi jakiś lek (saszetkę) na pozbycie się tego. :sorry:
 
Dziewczyny, czy któraś z Was może pomóc mi odczytać wyniki na Taxo i wytłumaczyć prostym językiem co oznaczają. Wizytę u gina mam za kilka dni a pani w labolatorium nie chciała pomóc.
Badanie było robione w 27 tyg. ciąży

IgM- nie wykryto przeciwciał dla Taxo...odczynem immunofluoroscencji pośredniej

IgG- odczyn immonofluoroscencji na obecność przeciwciał- 640-, próby o mianie powyżej 330przy jednorazowym badaniu uważane są za diagnostycznie dodatnie.


Nic z tego nie rozumiem i nie chcę się nakręcać, zaczynam się denerwować i nie wiem czy mam już pędzić do lekarza czy czekać na umówioną wizytę.
Jeżeli potraficie mi je wytłumaczyć w prostych słowach to byłabym spokojniejsza
 
jbj21 hmm wychodzi na to jakbys przechodziła świeże zakażenie.Ja miałam w ciąży igg wątpliwie dodatnie i powtarzałam badanie jeszcze trzy razy co wiytęi wynik u mnie sie nie zmienial i lekarz powiedział że taka moja uroda a dzidzius jest zdrowy.
Musisz iść z tym wynikiem dolekarza i pewnie będzie konieczność wykonania badania na awidność toxoplazmozy
Tutaj masz linka i poczytaj sobie
Sprawdź, czy toksoplazmoza jest dla ciebie groźna - awidność, awidność przeciwciał IgG, badanie krwi, ciąża, Dziecko - Ciąża i macierzyństwo - poradnikzdrowie.pl
 
No i następne badanie po ok 10 dniach:

IgG- odczyn immonofluoroscencji na obecność przeciwciał- 1280-, próby o mianie powyżej 330przy jednorazowym badaniu uważane są za diagnostycznie dodatnie.

IgM- wykryto przeciwciała z klasy IgM dla Taxo... miano >256. Każde miano od 16 wzwyż uznaje się za wynik dodatni


Znów zlecono powtórzenie badań, przy pierwszych wynikach lekarz mnie uspokajał, że jest ok, że nie ma powodów do niepokoju, no ale po powtórzeniu i tych wynikach jestem już załamana. Jak zwykle wizyta za kilka dni a mnie już nosi. Nie wiem czego się spodziewać, jestem już w 31 tyg ciąży, trochę czytałam, ale co strona to inne inf. przeważnie straszą na nich i ja już widzę wszystko w czarnych barwach. Dziewczyny czy któraś z was miała podobne wyniki??? Już sama nie wiem co mam myśleć i czy pędzić już do lekarza czy spokojnie czekać na wizytę. Ten naukowy bełkot mnie załamuje, jak to jest z tą toxo...
 
Niedobrze że IGG ci wzrosło a to może świadczyć o zakażeniu.No i tez nie wiem jak to jest na takim etapie ciąży :baffled:
A u nas nikt oprócz mnie nie miała problemów z wynikiem toxo
Ja bym ci radzila zrobić te badanie na awidność ale właśnie nie wiem jak to jest bo ty już jesteś w dość zaawansowanej ciąży.Tylko lekarz ci powie co i jak.
 
Startuję do Gina w pon., pewnie zaleci dodatkowe badania ( zresztą tego chce też labolatorium), i znowu trzeba będzie czekać na wyniki. Już zaczynam chodzić po ścianach, a jak sobie pomyślę ile jeszcze czasu mam czekać na wyniki to aż mi się słabo robi. Chciałabym już zacząć działać, wiedzieć konkretnie co i jak, a tu lipa, nic tak na prawdę ode mnie nie zależy i muszę polegać na kimś innym, nawet nie mam z kim pogadać i wyżalić się, a chcę tylko żeby z młodym było wszystko ok. Trzymajcie za mnie kciuki, i mam nadzieję, że do tego czasu nie wywiozą mnie w jakimś kaftanie bezpieczeństwa ( bo już mi zaczyna powoli odbijać)
 
hej dziewczyny. chciałabym sie dowiedziec jak z punktu widzenia znajacej sie osoby w tym temacie wygladaja moje wyniki na toxoplazmę. wynik byl robiony w czasie ciąży. W 12tc stwierdzono obumarcie płodu.

Toxoplazma IgG ilościowo 0 IU/ml 0.0 8.0 -

Toxoplazma IgM ilościowo 0.05 AU/ml 0 0.65 -

Bardzo prosze o interpretacje tego wyniku, moj byly gin to jakis matoł a ja straciłam właśnie druga ciąże.
Chciałabym znaleźć jakikolwiek punkt zaczepienia.
Wizyte u nowego lekarza mam dopiero w lutym ;(
 
reklama
kasiulkka starsznie mi przykro:-( niestety nie potrafię Ci pomóc, nie znam sie na tym. Lepiej będzie jak pokażesz wyniki innemu lekarzowi. A nie można wcześniej? nie da się nic zrobić? Zyczę Ci wszystkiego dobrego i aby zostało Ci to wszystko wynagrodzone. Trzymaj się cieplutko.
 
Do góry