reklama

Wyniki badań PAPP- A

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Amna, 10 Luty 2012.

1. Amna

Amna ciążóweczka

Witam!Dostalam dzisiaj niekompletne badania, ale czy ktoras z was wie jak te zinterpretowac? Nie wiem czy wszystko jest ok?.Strasznie sie denerwuje reszta ma byc w przyszlym tygodniu..
    .Wolna podjednostka HCG-beta(F-HCG-beta)
    Wynik badania 27.4 ng/ml 0 2.0 H
    PAPP-APAPP-A białko ciażowe 3.68

Ostatnia edycja: 10 Luty 2012
  2. Amna

Amna ciążóweczka

Nikt nie pomoze?:-(

3. reklama
  4. Anulka16

Anulka16 Fanka BB :)

Amna a nie możesz po prostu zadzwonić do swojego lekarza?Pytam bo nie znam sie na tym , 12 lat temu nie mialam tego robionego a w następnej ciąży nie doczekałam niestety.
    Powodzenia.

5. Amna

Amna ciążóweczka

Nie mam kompletnych badan,czekam jeszcze na reszte,ale wstepnie chcialabym chociaz wiedziec...

6. Anulka16

Anulka16 Fanka BB :)

rozumie ze sie martwisz po prostu czy jest ok.
    Baby może coś podpowiecie??

7. cyniczna

cyniczna Fanka BB :)

Pappa to tylko statystyka, a te wyniki są niekompletne... Nikt Ci nic teraz nie powie. Wyniki testu pappa to jasno określone ryzyko, a nie poszczególne dane w ng/ml.

8. my_sweety

my_sweety Fanka BB :)

Witam,
    wynik testu PAPP-a wskazuje na prawdopodobieństwo wystąpienia wad tj. zespół Downa, Edwardsa, Patau. Najpierw dla ciężarnej, na podstawie wieku, wagi, pomiarów z USG genetycznego wylcza się prawdopodobieństwo bazowe, które potem porównuje się z prawdopodobieństwem, które zostaje wyliczone na podatawie badań krwi.
    Jeśli test PAPP-a wskaże prawdopodobieństwo wystąpienia wady takie samo lub wyższe niż bazowe, wtedy zaleca się wykonanie amniopunkcji, która daje już jednoznaczny wynik.
    Oczywiście, oczekiwanie na wynik testu PAPP-a jest niemiłe dla nerwów, ale trwa stosunkowo krótko, bo około tygodnia.
    Rozumiem, co czujesz, bo też przez to przechodziłam. Głowa do góry:-). A wyniki, które podajesz są niekompletne - brakuje właśnie wyliczonego prawdopodobieństwa.

Ostatnia edycja: 12 Luty 2012
  9. Amna

Amna ciążóweczka

Dziekuje kochane za odpowiedzi.... Wlasnie nerwy sa bo konkretnych badan nie wyslali

10. reklama
  11. my_sweety

my_sweety Fanka BB :)

Amna, to zadzwoń może do nich.

Poleć forum