reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań po dwóch poronieniach

Maadlen

Początkująca w BB
Dołączył(a)
1 Lipiec 2021
Postów
21
Cześć,
Jestem po dwóch poronieniach samoistnych (pierwsze w styczniu br, drugie w lipcu br). Przy drugiej ciąży od samego poczatku bałam duże ilosci luteiny później jeszcze zastrzyki clexan.

Zrobiliśmy z mężem badania. Moje wyniki ogólnie ok, oprócz dodatnich przeciwciał przeciwjądrowych 1:100 oraz przeciwjąderkom 1:640 typ ziarnisty no i układ krzepnięcia APPT chyba niski 26,8 norma od 25.9 do 36.6. Pozostałe badania P/c przeciw kardiolipinie, przeciw antygenom łożyska, antykoagulant toczniowy, tsh, czynnik v leiden, "reszta z" układu krzepnięcia w normie. Mąż miał robiony test fragmentacji DNA norma jest <30% u niego wynik równo 30%. Czekamy na nasze kariotypy, które będą dopiero na przełomie września/października. 🙄

Czy któraś z Was miała podobne problemy wraz z mężem? Jak wyglądało leczenie i co najważniejsze czy udało się donosić zdrową ciążę ? ❤
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ciężko mówić o jakimś leczeniu jeśli wyniki masz ok ;p Można się zastanowić co jeszcze zbadać :)

Mi przychodzi do głowy, że możesz jeszcze sprawdzić komórki nk (to się chyba nazywało: Oznaczenie kariotypu limfocytów krwi obwodowej). Bo rozumiem, że hormonalnie jest ok?? Badałaś progesteron, by sprawdzić czy jest ok? No i należy pamiętać. że zespół antyfofolipifdowy może aktywować się w ciąży - jeśli robiłaś do 6 tygodni po poronieniu, to ok - w innym przypadku wynik może być niemiarodajny.
 
Badania były robione 2.5 tygodnia po poronieniu 😊 niepokoją mnie te P/c przeciwjądrowe no i fragmentacja męża. Nigdy nie robiliśmy takich badań wiec jak zobaczyliśmy 30% to wydawało się tak na skraju jako nieprawidłowy. Progesteron, mocz, ogólna morfologia w normalnie.
 
Progesteron, morfologia, Tsh, układ krzepnięcia, P/c przeciw kardiolipinie, przeciw antygenom łożyska, przeciwjądrowe, antykoagulant toczniowy, czynnik v Leiden, do tego kariotyp zarówno mój jak i męża no i mąż test fragmentacji DNA plemników.
 
@Maadlen Niestety jeśli fragmentacja nasienia nie jest dobra, to istnieje prawdopodobieństwo, że w wyniku nieprawidłowego podziału dojdzie do obumarcia zarodka. Był na wizycie u urologa/androloga?
 
Tak ANA dodatnie typ świecenia ziarnisty.
Wizyta u androloga jak i ginekologa dopiero jak wyniki kariotypów będą 🙄 już się zastanawiam czy nie pójść do lekarza (jest ginekologiem i andrologiem w klinice leczenia niepłodności) z tymi wynikami, które mamy a po wynikach kariotypów to swoją drogą później 😐
 
Progesteron, morfologia, Tsh, układ krzepnięcia, P/c przeciw kardiolipinie, przeciw antygenom łożyska, przeciwjądrowe, antykoagulant toczniowy, czynnik v Leiden, do tego kariotyp zarówno mój jak i męża no i mąż test fragmentacji DNA plemników.
Wszystkie prywatnie? Czemu robilievie fragmentacje dna plemników? U mojego męża wyszły źle wyniki w badaniu nasienia, powinniśmy zrobić fragmentacje?
 
reklama
Wszystkie prywatnie? Czemu robilievie fragmentacje dna plemników? U mojego męża wyszły źle wyniki w badaniu nasienia, powinniśmy zrobić fragmentacje?
Tak wszystkie badania prywatnie przez klinikę w luxmedzie i diagnostyce. Mąż nie miał robionych innych badań, tylko fragmentację DNA i kariotyp. Ciężko powiedzieć czy powinniście też to zrobić, jestem w temacie całkowicie zielona 🤷‍♀️ za badanie fragmentacji zapłaciliśmy 450 zł i 500 zł za jeden kariotyp to trochę drogie badania lepiej skonsultować z lekarzem czy warto robić moim zdaniem
 
Do góry