reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań prenatalnych a test Sanco

Dołączył(a)
13 Styczeń 2023
Postów
2
Cześć Dziewczyny 😊

Proszę Was o pomoc

Odebrałam wyniki badań prenatalnych

Wiek 38 lat

Wiek ciąży 12 tys +5 dni

CRL 62,6 mm

NT 1,7 mm

FHR 157 ud/min

Płyn owodniowy w normie

Wolne beta hcg 99,6 Iu/I 2,847 mom

PAPP-A 3,77 IU/I 1,208 mom

Trisomia 21 1:118 skorygowane do 1:487

Lekarz robiący badanie prenatalne powiedział mi ze ryzyko ZD jest u mnie niskie i w moim przypadku nie poleca badania inwazyjnego natomiast moja Pani doktor prowadząca ciąże poleciła mi wykonanie testu Sanco ze względu na wysokie beta hcg

Poratujcie mnie dziewczyny czy w moim przypadku faktycznie trzeba robić test Sanco?
 
reklama
Nigdy nie jest tak, że sanco trzeba wykonać. Bo to nie jest badanie diagnostyczne tylko przesiewowe. Jedyną diagnostyką jest amniopunkcja, na którą nikt Cię nie skierował.
Więc wszystko zależy od Twojej decyzji. Jeżeli lekarz robiący prenatalne nie widzi wskazań, to ja bym nie panikowała.
 
Jeśli ma Cię to uspokoić i 2k nie jest dla Ciebie dużym wydatkiem, to zrób. Ryzyko dla dziecka jest żadne, to test z krwi. Wiadomo, że to nie jest test diagnostyczny, ale osobiście nie znalazłam nigdy wzmianki o tym, że wyszedł fałszywie pomyślny. Natomiast pamiętaj, że ryzyko z pappy wyszło u Ciebie mniejsze niż populacyjne.
 
Hej,
Czy ktoś miał może podobne wyniki:
Na razie tylko te bo czekam jeszcze na wyniki PAPPA
Trisomia 21 ryzyko podstawowe 1:433 skorygowane 1:1863
Trisomia 18 podstawowe 1:1098 skorygowane 1:3329
Trisomia 13 podstawowe 1:3434 skorygowane<1:20000
Samoistny poród przedwczesny przed 34 tygodniem skorygowane 1:104
Jest to moja pierwsza ciąża , co prawda lekarz przekazał ze on nie widzi nic niepokojącego w wynikach, ale czekając na drugą część wyników zaczynam trochę panikować:(
 
Hej,
Czy ktoś miał może podobne wyniki:
Na razie tylko te bo czekam jeszcze na wyniki PAPPA
Trisomia 21 ryzyko podstawowe 1:433 skorygowane 1:1863
Trisomia 18 podstawowe 1:1098 skorygowane 1:3329
Trisomia 13 podstawowe 1:3434 skorygowane<1:20000
Samoistny poród przedwczesny przed 34 tygodniem skorygowane 1:104
Jest to moja pierwsza ciąża , co prawda lekarz przekazał ze on nie widzi nic niepokojącego w wynikach, ale czekając na drugą część wyników zaczynam trochę panikować:(
Jakim cudem masz skorygowane wyniki bez pappy?

Poczekaj normalnie na resztę, nie ma tu powodów do paniki.
 
Jeśli ma Cię to uspokoić i 2k nie jest dla Ciebie dużym wydatkiem, to zrób. Ryzyko dla dziecka jest żadne, to test z krwi. Wiadomo, że to nie jest test diagnostyczny, ale osobiście nie znalazłam nigdy wzmianki o tym, że wyszedł fałszywie pomyślny. Natomiast pamiętaj, że ryzyko z pappy wyszło u Ciebie mniejsze niż populacyjne.
Na instagramie jest profil mamy, która ma córkę z zespołem Edwardsa. Test wyszedł fałszywie pomyślny.
 
reklama
Nie. Wyszło im zwiększone ryzyko zespołu Downa.
Tak ale w teście płatnym wyszło, że wszytsko jets ok a na połowkowym dopiero wyszły anomalie w budowie i okazało się po amniopunkcji, że trisomia 18. Wiem czytałam o tej mamie. To jest profil na insta "wyjątkowa Hania"
 
Do góry