reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań

Ginekolodzy mają różne zdania..
Nie mniej jednak w ciąży leki na tsh dostałam
tak ale z tarczycą lepiej iść do endokrynologa bo ginekolog widzi, ze jest norma - wg niego ok nie ma tematu a znam osoby, którym nie udało się donosić ciąży bo tsh nagle zaczęło szybować a ginekolog mówił ze 4 wynik jest w normie 😒
 
reklama
tak ale z tarczycą lepiej iść do endokrynologa bo ginekolog widzi, ze jest norma - wg niego ok nie ma tematu a znam osoby, którym nie udało się donosić ciąży bo tsh nagle zaczęło szybować a ginekolog mówił ze 4 wynik jest w normie 😒
Nie miałam pojęcia że przez tsh można poronic. Nie było innej przyczyny?
 
Nie miałam pojęcia że przez tsh można poronic. Nie było innej przyczyny?
nie, wdała się niedoczynnosc oraz stwierdzono hashimoto a ze była nieleczona to była jedyna ze znanych przyczyn 🤷‍♀️ może nie zbadali tego tak dokładnie ale z innych badań nic nie wyszło. Mógł być to zbieg okoliczności - nie mówię, ze nie ale to czy poronienie czy uszkodzenie mózgu dziecka np (przez za wysokie tsh) to dla mnie tak samo straszny temat 😕 wiec z tarczycą ja się pilnuje, badam co 4 tygodnie i ustalam dawki z lekarzem aby wszystko oscylowało jak powinno
 
Ja też przy staraniu się o dziecko jak robiłam badania miałam tsh w normie wg norm z laboratorium, endokrynolog włączyła mi Letrox, tak bym miała tsh koło 1 i tak się utrzymywało 🙂 w ciąże jak zaszłam w którymś miesiącu skoczyła coś ponad 2 więc zwiększono mi dawkę. Ginekolog oczywiście popierała te decyzje.
 
Tarczyca jest bardzo ważna, żeby zajść w ciążę mój endo mówi że musi być max 1,5 to że komuś udało się z większym wynikiem to ma szczęście. Ale osoba chorująca na niedoczynność, od razu jak tylko się dowie że jest w ciąży, musi skonsultować się z endo i powtarzać badania, mi kazał co 4tyg . Z tarczyca nie ma żartów i może mieć poważne konsekwencje
 
Tarczyca jest bardzo ważna, żeby zajść w ciążę mój endo mówi że musi być max 1,5 to że komuś udało się z większym wynikiem to ma szczęście. Ale osoba chorująca na niedoczynność, od razu jak tylko się dowie że jest w ciąży, musi skonsultować się z endo i powtarzać badania, mi kazał co 4tyg . Z tarczyca nie ma żartów i może mieć poważne konsekwencje
Ja też co 4 tygodnie ją badam, mam ją coś koło 1- ale napewno niżej niż 1.5. Przed ciążą miałam ponad 4 więc jest różnica
 
Ja też co 4 tygodnie ją badam, mam ją coś koło 1- ale napewno niżej niż 1.5. Przed ciążą miałam ponad 4 więc jest różnica
ja przed ciaza nawet nie wiem jaka miałam, bi akurat miałam skierowanie na badania, o ciąży nie wiedziałam, jak się dowiedziałam o ciąży to pierwsze co to poleciałam zbadać tsh. Znaczy po pozytywnym teście, zanim bete sprawdziłam 😅
 
reklama
Do góry