reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań

Dołączył(a)
14 Czerwiec 2022
Postów
3
Cześć dziewczyny! Jestem tu nowa i chciałabym zasięgnąć Waszej porady co do wyników. Wiem ze żadna z Was nie jest lekarzem ani laborantem ale może kiedyś gdzieś spotkałyście się z podobna sytuacja. Badałam betę od 06.06 wyszła 30 później 08.06 70 i 10.06 127 według kalkulatora przyrosty ok chociaż małe wartości i tak mnie martwiły wiec postanowiłam jeszcze raz sprawdzić poszłam do laboratorium o tej samej nazwie bo to jedno popołudniami pobiera materiał a zmiany w pracy nie pozwoliły mi pójść do tego co zawsze ale nazwa ta sama w tym drugim tylko oni są przy szpitalu i badają na miejscu. Wiec pomyślałam ze jak jest to samo to mogę pojechać sprawdzić jak urosła. No i tu moje zdziwienie chociaż nie duże bo nastawiłam się ze może nie wyjsc tym razem ( mam za sobą już jedna ciąże biochemiczna) i tak się chyba na to nastawiłam widząc małe wartości. W piątek 10.06 było 127 a w poniedziałek 13.06 249 wiec pogodziłam się z tym ze nic z tego przepłakałam cały wczorajszy dzień. Dzisiaj mnie oświeciło i patrzę na te wyniki a tam różnią się normy i maszyny na których robiono badanie. Pytanie moje czy mam brać na poważnie te wyniki czy jednak jest cień szansy dla mnie i mojej ciąży. Zrobiłam sobie teleporade z lekarzem z luxmedu żeby zapytać się co mam robić tylko wtedy jeszcze nie wiedziałam o tych różnicach w badaniu. Na lekarza trafiłam fatalnego pojechał po mnie jak śmiałam wykonywać te badania na własna rękę i dlaczego przed terminem miesiączki. Kazał mi iść na usg za dwa tygodnie. Jak zapytałam się czy mam czekać na krwawienie czy może w tym czasie wystąpić to wręcz z oburzeniem zapytał się na jakie krwawienie czekam. Bardzo niemiły stary dziad! W załącznikach są moje wyniki z tych dwóch dni. Co o tym sądzicie? Oczywiście pójdę powtórzyć badanie ale mogę dopiero w poniedziałek bo godziny pracy mi na to nie pozwalają.
69DC8148-CAA9-4A58-AB54-70BE2250A75E.jpeg
E37C1BE8-87E5-4B1D-ACBD-A5002A587738.jpeg
 
reklama
Ja wiem ze nie robi się tego badania w dwóch różnych laboratoriach. Ale nazwa ta sama wiec poszłam przekonana ze to jest to samo. Dzwoniłam jeszcze do tego głównego Pani powiedziała ze mogę jechać do tego przy szpitalu bo to jest ich a okazuje się ze wyniki różnią się od siebie w sensie wartości tu takie a tam inne.
 
No moim zdaniem nic straconego, bo inne metody badania i inne normy. Co do lekarza przez neta nie warto tracic kasy. Zbadaj bete teraz w jednym z tych laboratoriow, juz gdzie Ci wygodniej i porownaj.
 
No moim zdaniem nic straconego, bo inne metody badania i inne normy. Co do lekarza przez neta nie warto tracic kasy. Zbadaj bete teraz w jednym z tych laboratoriow, juz gdzie Ci wygodniej i porownaj.
Na szczęście mam pakiet z pracy w życiu za taka poradę nie zapłaciłabym opinie tez już maja wystawiona. W przyszłym tygodniu pójdę zrobić i zobaczę co wyjdzie na koniec tygodnia mam umówiona wizytę u swojego lekarza.
 
Nazwa laboratorium może być ta sama ale no właśnie - różne urządzenia.
Sama sobie niepotrzebnie tyle mieszasz.
A lekarz na usg ciąży wcześniej nie zobaczy póki beta nie przekroczy minimalnego poziomu do wychwytywania czyli 1000-1500 .
 
Do góry