reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyniki badań

Dołączył(a)
10 Sierpień 2018
Postów
4
Cześć,
Dziś odebrałem wyniki badań, Czy mógłby ktoś spojrzeć fachowym okiem czy wszystko jest ok?


okres karencji 4 dni
objętość 1,8 ml
czas upłynnienia 10 min
pH 7,5
barwa prawidłowa
lepkość zwiększona (++)
całkowita liczba plemników 58,1 mln
koncentracja plemników 32,28 mln
ruch postępowy 45,5%
ruch niepostępowy 21,34%
żywotność 67,6%
prawidłowa morfologia 7,78%
plemniki nieruchliwe 33,13%

główki prawidłowe 54,55%
kształt prawidlowy 67,78%
prawidłowa wstawka 72,22%
prawidłowa witka 97,78%
prawidłowy akrosom 30%


wady wielokrotne
główka+wstawka 25,56%
główka+witka 1,11%
witka+wstawka 1,11%
główka+witka+wstawka 0


klasyfikacje podstawowe
prawidłowy 7,78%
wady główki 87,78%
wady witki 2,22%
wady wstawki 27,78%
krople cytoplazmatyczne 4,44%

staramy się z żoną od 7 miesięcy. Do jakiego lekarza mamy się zgłosić w pierwszej kolejności? (lekarz niepłodności czy androloga)

w uwagach mam napisane; Podwyższona lepkość ejakulatu.
 

Załączniki

  • 20180810_135416.jpg
    20180810_135416.jpg
    2,1 MB · Wyświetleń: 256
  • 20180810_135434.jpg
    20180810_135434.jpg
    2 MB · Wyświetleń: 251
Ostatnia edycja:
reklama
Twoje wyniki są dobre. 7 miesięcy to jeszcze nie tak długo. Zazwyczaj rozpoczyna się diagnostykę po roku bezowocnych starań. Niech żona zbada hormony-tsh, fsh, lh, prolaktyna, progesteron w II fazie cyklu. Czy korzystacie z metody kalendarzyka, czy żona robi testy owulacyjne, czy ma regularne miesiączki?
 
popieram poprzedniczkę - trzeba najpierw żony badania bo Pana wynik są optymistyczne i raczej dobrze rokują... ja bym się udała do ginekologa-endokrynologa zrobła badania i w pierwszej kolejności sprawdziła czy i kiedy jest owulacja (monitoring cyklu) i spróbowała się wtedy postarać naturalnie - życzę szybkiego sukcesu! Pozdrawiam Serdecznie
 
Zapisałem się do androloga w celu rozmowy odnośnie "podwyższonej lepkości "
Żona od około miesiąca, robi testy owulacyjne (jednorazowe testy domowe), narazie bez znaków owulacji. Tsh żony w normie, ale ma niedoczynność tarczycy. Zażywa eutoryx i jest już sytuacja ustabilizowana.
 
Zapisałem się do androloga w celu rozmowy odnośnie "podwyższonej lepkości "
Żona od około miesiąca, robi testy owulacyjne (jednorazowe testy domowe), narazie bez znaków owulacji. Tsh żony w normie, ale ma niedoczynność tarczycy. Zażywa eutoryx i jest już sytuacja ustabilizowana.
A ma regularne cykle?
 
Zapisałem się do androloga w celu rozmowy odnośnie "podwyższonej lepkości "
Żona od około miesiąca, robi testy owulacyjne (jednorazowe testy domowe), narazie bez znaków owulacji. Tsh żony w normie, ale ma niedoczynność tarczycy. Zażywa eutoryx i jest już sytuacja ustabilizowana.
no jeśli cykl był bezowulacyjny to można indukować owulację lekami, jeśli nie ma u waz żadnych innych przeszkód to powinno pomóc
 
reklama
Do góry