reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badania nasienia

Trochę dziwne...bo liczba plemników w mililitrze jest taka sama jak w całości ejakulatu...ale znów całość ejakulatu to 1 mililitr...więc niby się zgadza...Ogólnie trudno mi zinterpretować. U nas np. jest 18 mln/ml a w całości 63 mln, ale ejakulat ma 3,5 ml...
Niby norma objętości ejakulatu to min.1,5 ml ale liczba ogólna plemników w mililitrze spermy jest spora... (parokrotnie więcej niż minimum...) Brak tu morfologii (czyli budowy plemników)- chodzi o to, ile procent z nich jest prawidłowo zbudowanych...Najlepiej niech wynik zinterpretuje lekarz. Z tego co widzę to ruch postępowy jest w miarę ok - aż 25 % rusza się szybko ;-) obniżona jest liniowość ruchu, ale ten parametr kompletnie mi nic nie mówi...Myślę, że do lekarza z wynikami, najlepiej takiego co się zna na męskich problemach tzw.androlog, ale taka specjalizacja nie istnieje, więc generalnie jest to ginekolog lub urolog, który ma "kurs" z andrologii....W klinice niepłodności powinnaś takiego znaleźć.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Bardzo Ci dziękuję za pomoc, na pewno umówię męża do lekarza.
Wydaje mi się, że są ok [emoji3].Mąż miał gorsza morfologie,ale patrząc po całości było dobrze.U was wydają się lepsze wiec myślę, że nie ma czym się martwić [emoji2].Ja zaszłam miesiąc, po wykonaniu badań nasienia.Problem tkwił w mojej wysokiej prolaktynie.Trzyma kciuki [emoji110]

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
alunia dajesz nadzieję :) staram się już prawie rok i nic, też mam podwyższoną prolaktynę i leczę się dostinexem. Gratuluję ciąży!
Ja brałam bromergon[emoji4].U Ciebie problem może leżeć też w psychice tak jak u mnie było.Dopiero jak odpuscilam to się udało,a udało mi się odpuścić tylko dla tego ,ze po badaniu hormonów i nasienia stwierdziłam ,że bez leczenia się nie uda.
Na pewno wkrótce zobaczysz dwie kreski na teście [emoji4]

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, ja ostatnio byłam u lekarza i właśnie wyszła mi podwyższona prolaktyna, ale nic mi nei przepisał. powiedział ze niektóre kobiety tak maja :/
 
martina a podwyższoną miałaś podstawową czy robiłaś po obciążeniu?

alunia a ile miałaś podwyższoą prl?długo brałaś bromergon zanim zaszłaś w ciążę?
 
martina a podwyższoną miałaś podstawową czy robiłaś po obciążeniu?

alunia a ile miałaś podwyższoą prl?długo brałaś bromergon zanim zaszłaś w ciążę?
51,73 podstawowa po podaniu tabletki 470,0
Bromergon brałam nie pełny cykl.Niestety najprawdopodobnie doszło do zatrzymania rozwoju ciąży ,za 2 tygodnie rozstrzygajaca wizyta.Lekarz kazał mi w ciąży odstawić bromergon ,a możliwe ,że to było za szybo.Bo część lekarzy zaleca go jednak brać do końca pierwszego trymestru.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Alunia mam nadzieje ze dzidzia nadrobi jeszcze, czasami na tych pierwszych usg jeszcze niewiele widać. Tego Ci zycze!
Ps moj gin powiedział ze jak zajdę w ciąże to odstawiam lek bo prolaktyna pomaga w utrzymaniu ciazy.
 
reklama
@ajlak jutro mam prywatną wizytę.Może to kwestia lepszego sprzętu ,dodatkowa konsultacja nie zaszkodzi .

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry