reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badania nasienia

alunia87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Luty 2017
Postów
2 482
1499272659-aaaaaa.jpeg
Czy udało się komuś zajść w ciąże i ja odnosić przy takich wynikach nasienia.Czy jest bardzo źle?
Jakie suplementy mogą poprawić jakość nasienia?Pracownica laboratorium powiedziała ze nie są najgorsze ,ale mam wątpliwości.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Norma morfo to 4 %. Ale...ilość podana jako minimum to 39 mln...a partner ma duużo więcej, więc finalnie ilość prawidłowych plemników wychodzi większa niż gdyby miał 39 mln i 4 % prawidłowych (jak mówią normy) ;-) Ruch też dobry i żywotność ok ;-) Trudno poprawić morfologię, ale można spróbować...Fertilman plus lub inne suplementy witaminowe. Choć u Was nie jest źle.
 
Norma morfo to 4 %. Ale...ilość podana jako minimum to 39 mln...a partner ma duużo więcej, więc finalnie ilość prawidłowych plemników wychodzi większa niż gdyby miał 39 mln i 4 % prawidłowych (jak mówią normy) ;-) Ruch też dobry i żywotność ok ;-) Trudno poprawić morfologię, ale można spróbować...Fertilman plus lub inne suplementy witaminowe. Choć u Was nie jest źle.
Konsultowałam już wyniki z lekarzem mówił ,ze jest ok, bo przy tej liczebności morfologia może być mniejsza.Gorzej jak by było mało i słaba morfologia.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
 
My robiliśmy ICSI przy morfologii 2% ale! Mieliśmy kiepski ruch i duuuuzo mniejszą ilość. Niestety konkretów nie pamiętam. Jak długo się staracie? A posiew nasienia robiliscie?

10.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu [emoji813]
 
My robiliśmy ICSI przy morfologii 2% ale! Mieliśmy kiepski ruch i duuuuzo mniejszą ilość. Niestety konkretów nie pamiętam. Jak długo się staracie? A posiew nasienia robiliscie?

10.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu [emoji813]
19 cykli tyle ze po 14 zaszłam, a później poroniłam.Teraz jestem po badaniach hormonalnych.Zdiagnozowano u mnie hiperprolaktynemie,a to u mnie blokuje owulacje.Po obniżeniu prolaktyny lekarz omówi ze mną resztę wyników.Na pewno stosunek fsh do lh jest za niski bo wynosi 0,5 a powinien w okolicy 1.Progesteron i testosteron tez za niski [emoji20] wiec czeka mnie stymulacja.

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
19 cykli tyle ze po 14 zaszłam, a później poroniłam.Teraz jestem po badaniach hormonalnych.Zdiagnozowano u mnie hiperprolaktynemie,a to u mnie blokuje owulacje.Po obniżeniu prolaktyny lekarz omówi ze mną resztę wyników.Na pewno stosunek fsh do lh jest za niski bo wynosi 0,5 a powinien w okolicy 1.Progesteron i testosteron tez za niski [emoji20] wiec czeka mnie stymulacja.

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
Myślicie o IUI?

10.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu [emoji813]
 
Jeszcze nie [emoji2], raz mi się juz udało zajść naturalnie wiec myślę,że narazie będziemy próbować;-). Zobaczymy co czas pokaże.Ile kosztuje jedno podejście do iui?


Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
Hm tak do 2 tysięcy myślę

10.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu [emoji813]
 
reklama
Dzien dobry, czy mogę prosić o interpretację wyniku badania męża?
 

Załączniki

  • wynik badania b.jpg
    wynik badania b.jpg
    188,6 KB · Wyświetleń: 7 563
Do góry