reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badania nasienia

Hej, jestem tu nowa. Staram się od trzech lat. Czy pomożecie w interpretacji wyników? Będę wdzięczna 😊
 

Załączniki

  • IMG_20200507_143301.jpg
    IMG_20200507_143301.jpg
    2,4 MB · Wyświetleń: 140
  • IMG_20200507_143416.jpg
    IMG_20200507_143416.jpg
    2,4 MB · Wyświetleń: 141
reklama
Hej, jestem tu nowa. Staram się od trzech lat. Czy pomożecie w interpretacji wyników? Będę wdzięczna 😊
Powiem tak. Duża ilość - super. Plemników prawidłowych 2% tu troszkę słabo ponieważ prawidłowo powinno być więcej niż 4%. Podwyższona lepkość.
Uważam, że wyniki są w miarę ok ponieważ jest duża ilość mimo tylko 2% prawidłowych.
Podwyższoną lepkość można zmniejszyć pijąc więcej wody lub np ACC na kaszel który rozrzedza śluz.
Morfologię 2% też minimalnie można podwyższyć biorąc suplementy np. Profertil lub Fertilamn lub witaminy każda osobno czyli wit c 1000, kownzym q10, selen, cynk, kwas foliowy. Zdrowa dieta, więcej sportu, luźne gatki :)
 
Dziękuję za odpowiedź. Szczerze powiem że lekarz zlecił kolejne badania, ale mąż zrezygnował. Ja brałam 6cykli luteinę i teraz na chwilę kazał odstawić. Ciąży jak nie było tak nie ma. Właśnie czekam na @ mam mieć za 3 dni. A może akurat nie przyjdzie 😋 chociaż objawów żadnych...
 
Dziękuję za odpowiedź. Szczerze powiem że lekarz zlecił kolejne badania, ale mąż zrezygnował. Ja brałam 6cykli luteinę i teraz na chwilę kazał odstawić. Ciąży jak nie było tak nie ma. Właśnie czekam na @ mam mieć za 3 dni. A może akurat nie przyjdzie [emoji39] chociaż objawów żadnych...
Siebie badalaś? Miałaś monitoring?
 
Siebie badalaś? Miałaś monitoring?
tak, badam się od czerwca tamtego roku. Badania specjalistyczne zrobione, monitoring też był, owulacja była, starania w tym czasie też. A zaczęło się od plamień przed miesiączką. Co miesiąc, tydzień przed @ mam brązowe plamienia. Lekarz nie potrafił mi wyjaśnić co się dzieje. Przepisał luteinę 100, a teraz jak skończyły mi się tabletki a lekarze nie przyjmują to mówił żeby zrobić przerwę. Jestem 3 dni przed @. W 21dc miałam w nocy jednorazowo krew, na drugi dzień przekształciło się to w wodnistą wydzielinę zabarwioną na brązowo, mam to do teraz.
Po luteinę przytyłam, plamiłam dalej i miałam stany depresyjne i lęki, które zostały do teraz. Nie wiem jak jeszcze powinnam się zbadać.
 
tak, badam się od czerwca tamtego roku. Badania specjalistyczne zrobione, monitoring też był, owulacja była, starania w tym czasie też. A zaczęło się od plamień przed miesiączką. Co miesiąc, tydzień przed @ mam brązowe plamienia. Lekarz nie potrafił mi wyjaśnić co się dzieje. Przepisał luteinę 100, a teraz jak skończyły mi się tabletki a lekarze nie przyjmują to mówił żeby zrobić przerwę. Jestem 3 dni przed @. W 21dc miałam w nocy jednorazowo krew, na drugi dzień przekształciło się to w wodnistą wydzielinę zabarwioną na brązowo, mam to do teraz.
Po luteinę przytyłam, plamiłam dalej i miałam stany depresyjne i lęki, które zostały do teraz. Nie wiem jak jeszcze powinnam się zbadać.
O dziwo mam podobny problem. Zazwyczaj 7-4dni przed @ plamię, od prawie 2lat nie mogę zajść w ciążę. Nie wiem o co chodzi z tymi plamieniami. Każdy lekarz to zbywa.
Ja planuję HSG i tobie też polecam jeżeli nie miałaś.
 
O dziwo mam podobny problem. Zazwyczaj 7-4dni przed @ plamię, od prawie 2lat nie mogę zajść w ciążę. Nie wiem o co chodzi z tymi plamieniami. Każdy lekarz to zbywa.
Ja planuję HSG i tobie też polecam jeżeli nie miałaś.
Nie wiem nawet co to jest. Musiałabym poszperać w internecie. Szczerze powiem, że chyba powinnam zmienić lekarza bo on nic mi nie mówi, nie odpowiada na pytania. Każe robić jakieś badania a potem nic z tego nie rozumie. Z pierwszym dzieckiem nie miałam problemu bo za pierwszym razem się udało ale to było 6 lat temu. Teraz od 3 nic nie wychodzi.
 
Hej dziewczyny, możecie dać znać czy jest bardzo zle, wydaje mi się że wyniki nie są za specjalne, ale chyba jest nadzieja ☺
IMG_20200514_095042.jpg
 
Hej dziewczyny, możecie dać znać czy jest bardzo zle, wydaje mi się że wyniki nie są za specjalne, ale chyba jest nadzieja ☺Zobacz załącznik 1119657
Najgorzej morfologia 2%, a zalecają aby było równe lub więcej niż 4%. To samo pisałam koleżance kilka postów wyżej. Sport, luźne gacie, dobre suple, zero alkoholu. Ilość 100mln więc z tego 2% dobrych więc jakiś powinien się przebić :)
 
reklama
Do góry