reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyniki badania

kasia12323

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Maj 2017
Postów
24
staramy sie z mężem o dziecko od roku,mamy wyniki badania nasienia wiec chcialabym sie dowiedziec czy sa dobre
lepkość prawidłowa
barwa opalizująca
aglutynaty plemników brak
całkowita liczba plemników w ejakulacie 21,9mln/ejak
A ruchy postępowy szybki-11%
B ruch postępowy wolny-15%
C ruch w miejscu-12%
D brak ruchu-62%
objętość-5ml
ph-8,1
ilość plemników w 1ml-4,38mln
ilość ruchomych plemników- 38%
ilość żywych plemników-39%
ilość plemników o prawidł. budowie-2%
leukocyty 1-3wpw
 
reklama
Pytanie jeszcze, czy badanie było robione komputerowo czy tradycyjnie. \
Mój mąż robił badanie nasienia - komputerowo i wyniki wyszły podobnie: ilość plemników o prawidłowej budowie 2%, ale lekarz powiedział, żeby się tym nie przejmować, bo komputer uznaje za nieprawidłowość nawet najmniejsze odstępstwo od normy.
Dzisiaj jestem w 9 miesiącu ciąży, a mąż w żaden sposób się nie leczył, więc tamte wyniki były nic nie warte. Tylko niepotrzebnie stresują.
 
staramy sie z mężem o dziecko od roku,mamy wyniki badania nasienia wiec chcialabym sie dowiedziec czy sa dobre
lepkość prawidłowa
barwa opalizująca
aglutynaty plemników brak
całkowita liczba plemników w ejakulacie 21,9mln/ejak
A ruchy postępowy szybki-11%
B ruch postępowy wolny-15%
C ruch w miejscu-12%
D brak ruchu-62%
objętość-5ml
ph-8,1
ilość plemników w 1ml-4,38mln
ilość ruchomych plemników- 38%
ilość żywych plemników-39%
ilość plemników o prawidł. budowie-2%
leukocyty 1-3wpw
W 1mln jest 4mln plemników to wskazanie do inseminacji. Przy takich wynikach można naturalnie zajść w ciaze, ale będzie bardzo ciężko. Minimum to 10mln/ml -15mln/ml według nowszych norm. A w nasieniu minimum 39mln plemników powinno być tutaj jest 21mln ogółem. Ruchliwosc jest dobra, morfologia akceptowalna. Sa plemniki o najszybszym ruchu postępowym to dobrze rokuje- ze to chwilowy spadek. Jednak to nie jest rewelacyjny wynik należy zgłosić się do androloga być może leki poprawia sytuacje(wysokie ph -może stan zapalny?). Wcześniej należy badanie powtórzyć po upływie 72dni bo tyle trwa spermatogeneza.
 
wzrost temperatury powoduje uszkodzenie speratogenezy, dlatego dobry pomysłem jest badanie po 72 dniach. Badanie nie wygląda dobrze minimum jest 39 mln plemników w nasieniu a maksimum to 200mln plemników ogółem bo potem agregują. Jeżeli badanie się powtórzy i parametry nadal będą takie same albo nadal dalekie od normy(to może ocenic androlog) to należy wybrać się do specjalisty a nie do ginekologa. Badanie nasienia to nie porównanie norm tylko ocena ile jest "prawidłowych plemników. Czasem jeden kiepski parametr kompensuje drugi, ale u was morfologia na granicy i ruch na granicy nic powyżej normy. Jeżeli wyniki się utrzymają to do androloga marsz bo sprawa jest powazna, ale nie beznadziejna. Będzie trzeba podjąc leczenie, wykonać kolejne badania a to wszystko zajmuje dużo czasu. Kuracja około roku trwa...
 
Proponuję dla męża Fertilman Plus oraz Macę ;) znam parę dziewczyn, których mężowie lykali ten zestaw i bardzo szybko poprawili jakoś nasienia ;)

f2wli09kfack3w83.png
 
reklama
Do góry