reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki cytologii

Karolciaaaaaa200694

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Marzec 2020
Postów
19
Hej dziewczyny , mam 29 lat, 6 stke dzieci w tym 4 miesięczne blizniaki . 2 miesiace temy mialam pobrana cytologie , po ponad tyg Pani z recepcji zadzwoniła do mnie żebym przyszła po wynik cytologii bo jest nie za dobry . Dostalam taki wynik i Pani doktor powiedziała że nic nie robimy tylko czekamy pol roku, boję się trochę bo moje 3 ciocie ze strony taty miały raka szyjki macicy , 2 z nich po 40 stce zmarły a trzecią dalej walczy chenioterapia ma 39 lat. Nie wiem czy iść do innego ginekologa i poprosić o wycinek czy co się dalej robi bo nie chce czekać pol roku zwyczajnie się boję bo mam dla kogo zyc tym bardziej że od kilku dni mam ciemnobrązowe plamienia nie wiem od czego, miesiączki od porodu jeszcze nie miałam. Doradźcie proszę
 

Załączniki

  • 20230615_184602.jpg
    20230615_184602.jpg
    1 MB · Wyświetleń: 521
reklama
Ja bym poszła do kogoś innego, szczególnie, zę w rodzinie miałaś takie przypadki.

Iiiiiiiiiiii zamaż swój pesel na zdjęciu ;)
 
Przy ASC-US to standardowe postępowanie. Bardzo często potem cytologia wraca do prawidłowej.

Jak się bardzo obawiasz, to dla własnego spokoju możesz zrobić badanie PCR w kierunku HPV.
 
Miałam taki wynik cytologii.
W zasadzie niewiadomo, z czego on wynikał. Napiszę tak- jest to „najlepsza” opcja, ponieważ ASC-US mówi o tym, że coś się dzieje, ale nie jest to stan przedrakowy ani tym bardziej rakowy.

Procedura wyglądała tak:
- grudzień 2022- odebrałam wynik,
- styczeń 2023: musiałam wykonać cytologię na podłożu płynnym LBC- w zasadzie w kolejnym cyklu- kilka dni po krwawieniu miesiączkowym- wynik wyszedł taki sam,
- Luty 2022: wykonałam kolposkopię na zlecenie lekarki i od razu wykonałam test PCR w kierunku HPV- w zasadzie wszystkich typów w tym onkogennych, który na szczęście wyszedł negatywny w każdym przypadku.
- Marzec 2023: ponowna cytologia ze względu na początek ciąży, która wyszła dobrze.

Z czego ten ASC-US- niewiadomo🤷🏻‍♀️. Natomiast lekarz poinformował mnie, że nie ma raka szyjki macicy bez HPV, woęc od razu polecam zrobić test na obecność wirusa brodawczaka.
Zwłaszcza, że w rodzinie były przypadki raka.
 
Miałam taki wynik cytologii.
W zasadzie niewiadomo, z czego on wynikał. Napiszę tak- jest to „najlepsza” opcja, ponieważ ASC-US mówi o tym, że coś się dzieje, ale nie jest to stan przedrakowy ani tym bardziej rakowy.

Procedura wyglądała tak:
- grudzień 2022- odebrałam wynik,
- styczeń 2023: musiałam wykonać cytologię na podłożu płynnym LBC- w zasadzie w kolejnym cyklu- kilka dni po krwawieniu miesiączkowym- wynik wyszedł taki sam,
- Luty 2022: wykonałam kolposkopię na zlecenie lekarki i od razu wykonałam test PCR w kierunku HPV- w zasadzie wszystkich typów w tym onkogennych, który na szczęście wyszedł negatywny w każdym przypadku.
- Marzec 2023: ponowna cytologia ze względu na początek ciąży, która wyszła dobrze.

Z czego ten ASC-US- niewiadomo🤷🏻‍♀️. Natomiast lekarz poinformował mnie, że nie ma raka szyjki macicy bez HPV, woęc od razu polecam zrobić test na obecność wirusa brodawczaka.
Zwłaszcza, że w rodzinie były przypadki raka.
Dziękuję:)
 
Do góry