reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki moczu

Ewelina271990

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Lipiec 2017
Postów
328
Dzisiaj odebrałam wyniki z moczu jestem w 34 tygodniu i nie wiem już co myśleć niby jutro wizyta,ale może ktoś miał podobnie a dziecko było zdrowe.
Nabłonki płaskie liczne
Leukocyty-10-20
Bakterie-liczne.
Czytałam,że mogą być powikłania I przedwczesny poród.
Raz robię wyniki to jest dobrze następny raz bakterie liczne.Tabletki miałam przepisywane i nic nie pomaga
 
reklama
A miałaś antybiotyk czy np. Urosept? Leukocyty nie są jeszcze bardzo wysokie ale już kwalifikują się do leczenia no i jeżeli się to ciągnie dłuższy czas to koniecznie antybiotyk. Ja miałam 2 tygodnie urosept potem antybiotyk potem znowu urosept i kolejny antybiotyk i dopiero przeszło ( na początku leukocyty 30-40, potem trochę spadło a potem z powrotem rosło i cały czas liczne bakterie). Robiłaś posiew z moczu?
Internetu nie czytaj bo bardzo wiele kobiet w ciąży ma infekcje dróg rodnych lub moczowych. Trzeba to leczyć ale Twój lekarz na pewno ma to pod kontrolą ;)
P.S. urodziłam zdrowego synka w 39tyg.
 
Miałam antybiotyk,brałam urosept I dalej mam te bakterie.Jutro mam wizyte i będe dokładnie się pytać.Nie robiłam posiewu z moczu.
 
To warto chyba zrobić żeby nie brać antybiotyki na ślepo tylko już taki dostosowany do bakterii które masz. U mnie leukocyty spadały ale bakterie też cały czas miałam. Nie pamiętam jaka jest normą bakterii ale coś mi się kojarzy że do 20 w polu widzenia, a ja cały czas 500-600. I tak jak mówię dopiero po drugim antybiotyki przeszło.
 
To warto chyba zrobić żeby nie brać antybiotyki na ślepo tylko już taki dostosowany do bakterii które masz. U mnie leukocyty spadały ale bakterie też cały czas miałam. Nie pamiętam jaka jest normą bakterii ale coś mi się kojarzy że do 20 w polu widzenia, a ja cały czas 500-600. I tak jak mówię dopiero po drugim antybiotyki przeszło.
Dzięki za informacje...
 
Miałam antybiotyk,brałam urosept I dalej mam te bakterie.Jutro mam wizyte i będe dokładnie się pytać.Nie robiłam posiewu z moczu.
To jest podstawa diagnostyki przy nieprawidłowym ogólnym moczu jak można leczyć takie infekcje bez posiewu!!!!!!! Zrób najlepiej jutro rano jak masz możliwość
 
Kochana a jak pobierasz mocz ? Ja miałam ciągle błędne wyniki co tego stopnia ,że wyszły mi 8x ponad normę. Dopiero mąż mi powiedział ,że mocz pobiera się ze środkowego strumienia , po wcześniejszym podmyciu. Od razu wyniki spadły mi do normy. Po drugie po jakim czasie zawodzisz próbkę do laboratorium ?
 
Kochana a jak pobierasz mocz ? Ja miałam ciągle błędne wyniki co tego stopnia ,że wyszły mi 8x ponad normę. Dopiero mąż mi powiedział ,że mocz pobiera się ze środkowego strumienia , po wcześniejszym podmyciu. Od razu wyniki spadły mi do normy. Po drugie po jakim czasie zawodzisz próbkę do laboratorium ?
Mija może godzina i mocz jest w labolatorium.To z tego co piszesz to zle robiłam I może dla tego te wyniki e wychodziły
 
reklama
Do góry