reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki moczu

Nie ma się czemu dziwić bo jakby mi moja ginekolog w pierwszej ciąży nie powiedziała jak właściwie pobierać mocz to też bym nie wiedziała. Moi rodzice nigdy mnie w tej kwestii nie uświadomili. Moim zdaniem to lekarz powinien przekazywać takie informacje przy zleceniu badania. Przy drugiej ciąży prowadziła mnie inna ginekolog ale też zapytała czy wiem jak właściwie pobrać mocz.
W sumie racja. Wybaczcie dziewczyny jestem bardzo zdenerwowana ostatnio.
 
reklama
Ja też tego nie wiedziałam dopóki nie wpadłam na to na internecie.mysle że lekarz powinien przekazać tą wiedzę.wybaczcie ale nie będę dzwonić do mamy z pytaniem jak pobrać mocz[emoji16]
Ja nie dzwonilam do mamy nigdy jak pobrac mocz tylko jak mialam 10lat I musialam oddac mocz to wiedzialam jak sie to robi, bo mi mama powiedziala, a nie. :)
 
Cześć dziewczyny :) ja dziś odebrałam wynik moczu i wszystkie pozycje były w normie tylko bakterie w moczu bardzo liczne wpw. Jak robiłam dwa tygodnie temu to miałam bakterie nieliczne . Jest się czym martwić ? Wizyta dopiero za 2 tygodnie
 
Cześć dziewczyny :) ja dziś odebrałam wynik moczu i wszystkie pozycje były w normie tylko bakterie w moczu bardzo liczne wpw. Jak robiłam dwa tygodnie temu to miałam bakterie nieliczne . Jest się czym martwić ? Wizyta dopiero za 2 tygodnie
Powtórz jeszcze raz dla spokoju[emoji6]
 
Jeszcze dodam, że ważne jest, aby otworzyć pojemnik na mocz przed użyciem a nie wcześniej i żeby czasem nie dotykać paluszkami jego ścianek (od środka). Poza tym, ja zawsze kupuje pojemnik sterylny (czyli taki jak na posiew), chociaż dr mówił, że na mocz, może być również pojemnik niesterylny, które właśnie może trochę zafalszowac wynik odnośnie bakterii.
 
reklama
Cześć dziewczyny, jestem w 27tyg 4dn ciąży, odebrałam dziś badania moczu, badanie ogólne wszystko w normie ale osad mnie niepokoi :
Nabłonki płaskie - dość liczne
Leukocyty - 3-5 wpw
Erytrocyty świeże - 0-1 wpw
Pasma śluzu - nieliczne
Bakterie - nieliczne
niepokoją mnie te nabłonki oraz leukocyty i erytrocyty . Dodam że mocz pobierałam do jałowego pojemnika, po podmyciu i ze środkowego strumienia. Wizytę u lekarza mam w poniedziałek, czy myślicie że jest się czym niepokoić ? Nie mam praktycznie żadnych dolegliwości ze strony układu moczowego jedynie czasami coś mnie tak jakby kłuje w cewce ale podejrzewam że to może być podrażnienie bo raz już tak miałam.
 
Do góry