reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki morfologii, a toksoplazmoza

Wagobunda

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Wrzesień 2017
Postów
197
Witam Was. Pierwsze badanie na toxo miałam robione 12/09/2017 był to 11-12tc i wynik byl IgM 0.38 niereaktywny IgG <0.5 Niereaktywny
Kolejne badanie na tokso miałam 08/12/2017 był to 25-26tc i wynik był IgM 0.46 Niereaktywny IgG 1.0 Niereaktywny
Obecnie jestem w 30tc i 12/01/2018 robiłam morfologie ktora wyszła dobrze oprocz podwyższonych monocytow 0.96 gdzie norma to 0.24-0.76 a do tego wyszło podwyższone IG 0.05 gdzie norma to 0.00-0.03. Dodam ze % wszystko wyszlo dobrze oprocz 1-jedno stopniowego wzrostu IG. Moj ginekolog powiedział aby nie przejmowac sie tymi monocytami i IG, ze to nic takiego, ale mnie zastanawia czy to moze byc reakcja organizmu na swieże zarazenie sie toksoplazmoza. Czy powinnam na wlasna reke zrobic kolejne badanie na toksoplazmoze choc mialam robione 5 tygodni temu, czy faktycznie nie wnikac jak powiedział ginekolog. Dodam, ze na czas ciazy przeprowadzilam sie na wies do mamy ktora ma 7 kotow, a te maja ciagly kontakt z podwórkiem czasami nawet mysz przyniosa do domu. Czasami wejda mi do pokoju i spia w moim lozku. Dodam tez ze w trakcie robienia ostatniej morfologii bralam leki dopochwowo na grzybice no i mam troche problemow z zebami.
 
reklama
Możesz zrobić zeby sie uspokoić ale w ciąży często jest cos pozawyzane i pozanizane ja tak mialam nieraz grubo poza norma po ciazy tez :p
Ale nie zwracalam uwagi na to tylko na hemoglobine :p
Crp nie pokaże ?
 
Do góry