reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki PAPPA i wolne HCG

halfalive

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2019
Postów
418
Witam. Odebrałam dzisiaj wyniki testu PAPPA oraz wolną podjednostke beta hcg. Oto moje wyniki.
Czy wgl Was wszystko jest ok? Wizyte mam dopiero za ponad tydzien i strasznie sie martwie. Przelicznik na mom wychodzi tak:
bhcg: 1,27 MOM
PAPPA: 15,27 MOM.
Wiem, ze na to musi zerknac lekarz i porownac z usg ale tak strasznie sie denerwuje. Moze mozecie porównać moje wyniki ze swoimi? Jestem juz oo dwóch poronieniach i w tej ciazy boje sie nawet kichnąć 🤦‍♀️
Bardzo proszę o pomoc.
 

Załączniki

  • 60ed1d17-d6dc-4d42-bf6c-0b49afd43c24.jpg
    60ed1d17-d6dc-4d42-bf6c-0b49afd43c24.jpg
    73,6 KB · Wyświetleń: 3 906
reklama
Rozwiązanie
Beta jest niemal na pewno źle przeliczona. Usg jeszcze nie zrobione czy już było? Ten wynik (jeśli miałby być prawidłowy) dobry nie jest, ale przy dobrym usg raczej nie będzie dramatu.
Sama przeliczyłam wiec już nawet nie patrze do tych internetów 🤦‍♀️ Wyniki sa wedlug laboratorium w normie. Za tydzien mam usg, wtedy sie czegoś dowiem. Dziękuję za odpowiedź 😘
a w którym tygodniu ciąży miałaś badanie robione?
MoM dla Pappa na pewno masz źle policzony... bo np. dla 12tc - masz medianę 2,6 - a więc Twój MoM byłby nieznacznie ponad 2 (więc nie wiem skąd te 15 Ci wyszło)

Tu masz stronkę gdzie można sobie poglądowo wpisać wyniki: Link do: The Fetal Medicine Foundation
Jakiś wadliwy przelicznik pewnie znalazlam. W dniu badania bylam w 12+2 tc.
 
reklama
Nie martw się na zapas. Ja też tak się martwiłam bo wolna beta wyszła mi ponad 100 i też w necie przeczytałam różne choroby. Jak lekarz wprowadził wszystko do systemu to tak na prawdę ryzyko którejś trisomi było niewielkie. Wiem że łatwo mówić bo też do interpretacji wyników czekałam jakoś ponad tydzień. A wszystko jest ok, mam zrowa córeczkę [emoji846] nie czytaj nic w necie bo to tylko takie nakręcanie siebie
 
Nie martw się na zapas. Ja też tak się martwiłam bo wolna beta wyszła mi ponad 100 i też w necie przeczytałam różne choroby. Jak lekarz wprowadził wszystko do systemu to tak na prawdę ryzyko którejś trisomi było niewielkie. Wiem że łatwo mówić bo też do interpretacji wyników czekałam jakoś ponad tydzień. A wszystko jest ok, mam zrowa córeczkę [emoji846] nie czytaj nic w necie bo to tylko takie nakręcanie siebie
Dziękuję Ci kochana za radę, postaram sie już jak najmniej o tym myśleć. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka😘
 
Beta jest niemal na pewno źle przeliczona. Usg jeszcze nie zrobione czy już było? Ten wynik (jeśli miałby być prawidłowy) dobry nie jest, ale przy dobrym usg raczej nie będzie dramatu.
Sama przeliczyłam wiec już nawet nie patrze do tych internetów 🤦‍♀️ Wyniki sa wedlug laboratorium w normie. Za tydzien mam usg, wtedy sie czegoś dowiem. Dziękuję za odpowiedź 😘
 
Rozwiązanie
Wlasnie wiem, ze nie powinno sie takich rzeczy liczyc samemu ale ja jestem taką panikara, ze doszukuje sie najmniejszych problemów. Dziekuje za odpowiedzi! 😘 Mam nadzieje ze zle to wszystko policzyłam i ze dozyje do prenatalnych 😔😍
Masz jeszcze pół roku ciąży przed sobą. Jak szukasz problemów to je znajdzies,, a to spokój jest najważniejszy🙂
 
reklama
reklama
Do góry