reklama

Wyniki testu obciążenia glukozą 50g

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Nieistotna, 17 Sierpień 2006.

1. Nieistotna

Nieistotna Grudniowa Mama'06 Terminator

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pomimo ze badanie obciazenia glukozą wykonuje sie w 24-28tc moj gin skierowal mnie na nie w 14tc..
    pomimo ze wyniki byly zle jak do tej pory nie zrobil nic w kierunku sprawdzenia ewentualnej cukrzycy ciazowej
    Moje wyniki 50 g robione na czczo 77 po godzinie 183

Jakie sa Wasze wyniki?

2. Nocka

Nocka Sierpniowa mama'06 Mamusia Oliwki

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja mialam 137. Tez za wysokie (norma jest 70-110) i lekarz tez nic nie zrobil, nawet nic nie powiedzial...:/
    Pozdrawiam

3. reklama
  4. tymi76

tymi76 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Powinnaś zrobić test obciążenia glukozą 75 g. Nie czekaj, bo nieleczona cukrzyca może być dla dzieciaczka niebezpieczna

5. Magda31

Magda31 Podwójna szczęściara

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Czy wynik 77 był robiony na czczo tego samego dnia?
    Ja miałam badany cukier po obciążeniu glukozą po 2 godzinach. I z tego co wiem to wszystkie moje kupele też. Być może 1 godzina to zbyt krótko, żeby poziom cukru zaczął spadać.
    Jednorazowo wysoki wynik nie musi nic strasznego oznaczać. W każdym razie nie czekaj zbyt długo z kolejnym badaniem. Cukrzyca w ciąży to nic dobrego, ale łatwo nad nią zapanować (pod warunkiem, że się wie że się ją ma).

6. Magda31

Najlepsze odpowiedzi:
    0
  7. Mamuska

Mamuska mama Maciaska i Meduzki!

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    jeśli robiłaś po godzinie od wypicia, to norma jest do 140, więc Twój wynik jest jak najbardziej w normie! Ja miałam 141 i lekarz powiedział, że to jest ok, że powód do zmartwienia pojawia się dopiero przy wyniku ok 160

8. Magda31

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mamuśka, ale ten wynik był 183, a nie poniżej 140.

9. Irlandia

Irlandia Mama Kwietniowa 2006

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Proponuję skonsultowac to jak najszybciej z lekarzem. Koniecznie prosz ten temat! Poprooś o test z 75g glukozy. Byćmoże dieta wystarczy. Tymczasem kolejny artykuł tym razem z naszego portalu: O cukrzycy ciężarnych.

10. reklama
  11. Mamuska

Mamuska mama Maciaska i Meduzki!

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    skąd Ci się wzięło 183???? Nocka napisała wyraźnie, że miała 137

12. Nieistotna

Nieistotna Grudniowa Mama'06 Terminator

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    183 to moj wynik i ten wynik na mysli miala Magda31 :)

Poleć forum