reklama

Wyniki testu obciążenia glukozą 50g

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Nieistotna, 17 Sierpień 2006.

1. Nieistotna

Nieistotna Grudniowa Mama'06 Terminator

Pomimo ze badanie obciazenia glukozą wykonuje sie w 24-28tc moj gin skierowal mnie na nie w 14tc..
    pomimo ze wyniki byly zle jak do tej pory nie zrobil nic w kierunku sprawdzenia ewentualnej cukrzycy ciazowej
    Moje wyniki 50 g robione na czczo 77 po godzinie 183

Jakie sa Wasze wyniki?

2. Nocka

Nocka Sierpniowa mama'06 Mamusia Oliwki

ja mialam 137. Tez za wysokie (norma jest 70-110) i lekarz tez nic nie zrobil, nawet nic nie powiedzial...:/
    Pozdrawiam

3. reklama
  4. tymi76

tymi76 Fanka BB :)

Powinnaś zrobić test obciążenia glukozą 75 g. Nie czekaj, bo nieleczona cukrzyca może być dla dzieciaczka niebezpieczna

5. Magda31

Magda31 Podwójna szczęściara

Czy wynik 77 był robiony na czczo tego samego dnia?
    Ja miałam badany cukier po obciążeniu glukozą po 2 godzinach. I z tego co wiem to wszystkie moje kupele też. Być może 1 godzina to zbyt krótko, żeby poziom cukru zaczął spadać.
    Jednorazowo wysoki wynik nie musi nic strasznego oznaczać. W każdym razie nie czekaj zbyt długo z kolejnym badaniem. Cukrzyca w ciąży to nic dobrego, ale łatwo nad nią zapanować (pod warunkiem, że się wie że się ją ma).

6. Magda31

7. Mamuska

Mamuska mama Maciaska i Meduzki!

jeśli robiłaś po godzinie od wypicia, to norma jest do 140, więc Twój wynik jest jak najbardziej w normie! Ja miałam 141 i lekarz powiedział, że to jest ok, że powód do zmartwienia pojawia się dopiero przy wyniku ok 160

8. Magda31

Mamuśka, ale ten wynik był 183, a nie poniżej 140.

9. Irlandia

Irlandia Mama Kwietniowa 2006

Proponuję skonsultowac to jak najszybciej z lekarzem. Koniecznie prosz ten temat! Poprooś o test z 75g glukozy. Byćmoże dieta wystarczy. Tymczasem kolejny artykuł tym razem z naszego portalu: O cukrzycy ciężarnych.

10. reklama
  11. Mamuska

Mamuska mama Maciaska i Meduzki!

skąd Ci się wzięło 183???? Nocka napisała wyraźnie, że miała 137

12. Nieistotna

Nieistotna Grudniowa Mama'06 Terminator

183 to moj wynik i ten wynik na mysli miala Magda31 :)

Poleć forum