reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki testu obciążenia glukozą 50g

aha, przepraszam, nie chciałam żeby wyszło, że Cię zignorowałam :-[
faktycznie sporo ponad normę. Robiłaś już test 75g?
 
reklama
No w tym sęk ze nie robilam.. wlasciwie to lekarza wogole nie interesowal moj wynik, dopiero wczoraj siedzialam w necie i porownywalam wyniki i nagle zorientowalam sie ze cos jest nie tak. gdyby nie moja dociekliwosc do konca ciazy nie widzialabym nic o podejrzeniu cukrzycy. Teraz musze sobie sama wywalczyc skierowanie na badanie 75g
 
a co powiecie na taki wynik: na czczo 122 (!), a po obciążeniu 50g. glukozy 139.
Byłam u lekarza zalecił dietkę. Nie mówił nic o ponownym badaniu, tylko normalnie za miesiąc - ale ja panikara jestem i nie wiem czy nie pójść jeszcze raz?
co myślicie?
 
mysle ze narazie nie ma co powtarzac badania, tylko zrobic za miesiac aby sprawdzic czy sie poprawilo skoro masz dietke. Nie martw sie.
Pozdrawiam
 
ja na czczo 74, godzina po wypiciu 164 i nie bede robic tego na obciazenie 75, nie jestem krolikiem doswiadczalnym
 
reklama
ja miałam cukrzycę ciążową i musiałam brać insulinę 4 razy dziennie, po urodzeniu wcale nie wróciło wszystko do normy, teraz muszę stosować dietę ale nie biorę już insuliny,
 
Do góry