reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki testu obciążenia glukozą 50g

dziewczyny, mam pytanko -

czy 31 tydzień to nie jest za późno na pierwszy test z glukozą?
i czy do tego badania trzeba być na czczo?
 
reklama
kurka... z tym na czczo to kiepsko :) tak sobie myślę że ten test ma wykazać czy mam cukrzycę ciążową, jeśli ją mam dajmy na to od 28 tygodnia to w 31 tygodniu chyba też będzie...czy ja coś bredzę??
 
kurka... z tym na czczo to kiepsko :) tak sobie myślę że ten test ma wykazać czy mam cukrzycę ciążową, jeśli ją mam dajmy na to od 28 tygodnia to w 31 tygodniu chyba też będzie...czy ja coś bredzę??


jesli masz to napewno bedzie i w 31 tygodniu a test lepiej pozno niz wcale moim zdaniem . jesli bylo by cos nie tak (choc w to watpie bo bys sie zle czula) to bedzie wiadomo ze dzidzia ma byc pod bacznym nadzorem....a przed toba jeszcze dobre 7 tygodni i one tez sa wazne bo dzidzius teraz bedzie bardzo szybko rosł..
 
kurka... z tym na czczo to kiepsko :) tak sobie myślę że ten test ma wykazać czy mam cukrzycę ciążową, jeśli ją mam dajmy na to od 28 tygodnia to w 31 tygodniu chyba też będzie...czy ja coś bredzę??


Cukrzyca to nie katar, nie przechodzi po tygodniu :-D Jeśli ostatnio nie schudłaś, nie pijesz dużo więcej i nie jesteś osłabiona to nie ma powodów do obaw. Test zrób, bo może - ale nie musi - wykazać czasową nietolerancję glukozy. Poza tym badanie poziomu glukozy zawsze robi się na czczo. Przed badanie skontaktuj się z laboratorium i dowiedz o szczegóły - jak masz być przygotowana. Polecam żebyś wzięła ze sobą cytrynę.
Pozdrawiam!
 
Ja po obciążeniu 50g miałam po godzinie 82 jeśli dobrze pamiętam, a w każdym razie coś koło tego. A na czczo nie miałam wcale...
 
reklama
Miałam robioną od razu po obciążeniu glukozą tylko. A że wyniki dobre to później już nie robili. Ale dlaczego wcześniej na czczo nie miałam to nie wiem.
 
Do góry