reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki testu obciążenia glukozą 50g

Dzisiaj moja żona miała test obciążenia glukozą 50g. Na czczo wyszlo jej 60g a po godzinie 146g. Czy te wyniki mieszczą sie w normie?
 
reklama
Witajcie.
Miałam dzisiaj robiony ten test i jestem trochę podenerwowana-

na czczo wyszło 81
po 60. minutach- 186.

Oczywiście zapisałam się od razu do lekarza, ale boję się czy to może mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie mojej dzidzi ( jestem w 24 tc)......


Pozdrawiam wszystkich.
 
Witam,

czy ktoś wie, czy test obc. glukoza 50 g trzeba koniecznie robić w spoczynku? Ja sobie wyszłam na godzinkę, i zastanawiam się, czy nie zaburzyło to wyniku... Wyszedł w normie, ale być może gdybym siedziała w poczekalni, wyszedłby inny?
 
Hej. W zaszłym tygodniu robiłam test po obciążeniu 50g glukozy. Wynik wyszedł 149 więc lekarz zlecił jeszcze jeden test po obciążeniu 75g glukozy po 2 godz od wypicia -wyniki będę miała jutro i zastanawiam się jaka jest norma w tym przypadku, bo przy 50g norma jest do 140. Z góry dzięki za pomoc :)
 
Oto górne granice dla testu obciążenia glukozą 75g:
- na czczo < 105 mg%
- po 1 h < 200 mg%
- po 2 h < 140 mg%

Josephine, dzięki za pocieszenie. W każdym razie czeka mnie jeszcze test 75g - lekarz mi go zlecił, bo dzidziuś jest nieco za duży (29 tydzień, z wielkości wychodzi 31 tydzień). Dam znać jak wyjdzie.
 
Jeszcze więcej informacji wraz z linkiem:
Prawidłowy poziom glukozy we krwi oznaczone po 2 godzinach (120 minutach) do spożycia glukozy wynosi < 140 mg/dl (7,8 mmol/l), natomiast o cukrzycy mówimy, gdy wartość ta przekracza ≥ 200 mg/dl (11.1 mmol/l).

Jeśli wynik glukozy oznaczonej po 2 godzinach od obciążenia glukozą mieści się w przedziale 140–199 mg/dl (7,8–11.0 mmol/l), mówimy wówczas o „nieprawidłowej tolerancji glukozy”. Nieprawidłowa tolerancja glukozy jest stanem pośrednim między stanem prawidłowym a cukrzycą – tzw. stanem przedcukrzycowym. Osoby z takim rozpoznaniem mają zwiększone ryzyko rozwoju cukrzycy.
Diagnozowanie cukrzycy | abccukrzyca.pl
 
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) teraz tylko pozostaje mi niecierpliwie czekać na wyniki.
 
reklama
O kurczę to nieźle! :o
Ja miałam obciążenie glukozą 75g i na czczo miałam 75 cukru a po 2 godzinach 54! I czułam się bardzo słabo tego dnia prawie zemdlałam :/
Jestem w 26 tyg ciąży już.
 
Do góry