reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki testu obciążenia glukozą 50g

martusia dobrze że Ci dał skierowanie do diabetologa i sam nie miesza i nie leczy Cię. Nie pamiętam już swoich wyników ale właśnie w drugiej godzinie cukrier powinien spadać a normy inne są dla ciężarnych a inne dla normalnych. Przejdź na dietę - bez cukru, słodyczy, owoców, jedz pełny przemiał i rzeczy o niskim indeksie glikeminczym i szybko się umów na wizytę u diabetologa.

dzwonilam dzis do przychodni przyszpitalnych i tych zwyklych no terminy powalajace, wiec wykorzystam do cna pakiet w Lux Medzie i tam juz 10.07 mam wizyte-zobaczymy co powie pani diabetolog. dziekuje za porade :)
 
reklama
martusia, norma jest do 140, pow 180 oznacza cukrzycę, poniżej tylko nietolerancję. Diabetolog da Ci glukometr, recepte na paski i będziesz sobie mierzyć pewnie 6 razy dziennie. Dietka taka jak napisała misia, na ten temat jest masa stron w necie, tu na forum też znajdziesz info. Nie martw się na zapas, wszystko będzie dobrze, tylko więcej ruchu :) Ja w pierwszej mialam nietolerancję, w tej pewnie też będę mieć ;/
 
zapomniałam o najwazniejszej rzeczy. RUSZAĆ SIĘ TRZEBA. Jeśli tylko możesz to spacy, jakis klub pt. aktywne 9 miesięcy itd. ...
 
zapomniałam o najwazniejszej rzeczy. RUSZAĆ SIĘ TRZEBA. Jeśli tylko możesz to spacy, jakis klub pt. aktywne 9 miesięcy itd. ...

tak tak wiem mniej wiecej polozna mi powiedziala. ale to z kolei mi sie kloci z zaleceniem od kardiologa, bo mam podejrzenie tachykardii i nadcisnienia [zaczelo sie po 20 tc]. ale takie male niezbyt meczace rzeczy typu spacer lekkie zakupy jak najbardziej :) no zobaczymy co mi diabetolog powie...
 
Do góry