reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki testu obciazenia glukoza

kimi90

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Grudzień 2016
Postów
225
Czesc dziewczyny. Mam pytanko. Robilam wczoraj test obciazenia glukoza 75g i dostalam nastepujace wyniki:
-glukoza na czczo 3,85mmol/l (68 w tym drugim przeliczniku) NORMY: 3,90-5,50 (do 105 o ile pamietam wg drugiego przelicznika)
-po godzinie 7,21 mmol/l (ok 130 wedlug drugiego przelicznika) NORMY: nie pisze, ale wiem, ze wedlig tego drugiego powinno byc ponizej 180
-po 2 godzinah: 7,52 mmol/l (okolo 135 wedlug drugiego przelicznika) NORMY: ponizej 7,8 mmol/l ( ponizej 140 wedlug drugiego przelicznika).
I widze ze wszystko jest w grabicach normy, wychodziloby ze cukrzycy ciazowej nie mam. Tylko czemu po 2h jest wyzszy wynim niz po 1h? Napiszcie mi prosze czy wyniki te na pewno swiadcza o tym ze nie mam cukrzycy, bo mnie to stresuje. Jeslli chodzi o wynik na czczo zawsze mialam cukier w dolnej granicy, wiec nie jest to dla mnie zaskoczenie. Bede wdzieczna za odpowiedzi.
 
reklama
Miałam podobnie. Została na tej podstawie stwierdzona nietolerancja glukozy. Dieta cukrzycowa do końca ciąży, a po ciąży powtórzenie badania z obciążeniem.
Musiałam sprawdzać cukier 1h po każdym głównym posiłku - miało nie przekraczać 120. Trzymając dietę było ok, więc obyło się bez insuliny.
 
Dzwonilam teraz do mojego lekarza bo sie w sumie zmartwilam. Powiedzial ze wyniki sa okej, bo najwazniejsze ze po 2h nie przekracza normy. 13 tygodni temu tez mialam robiony test i wyszedl dobrze. Juz nie wiem co myslec.
 
Ja bym spytała diabetologa - bo niepokojące jest to, że po 2h jest wynik wyższy niż po 1h. Zwłaszcza że jak sama piszesz wcześniej było ok.
 
Znalazlam taka odpowiedz od diabetologa:
 

Załączniki

  • Screenshot_20170302-181039.png
    Screenshot_20170302-181039.png
    51,5 KB · Wyświetleń: 5 001
reklama
A dziewczyna ktora pisala pytanie miala duzo wieksza roznice miedzy pomiarem po godzinie i po dwoch. Tu lekarz tez twierdzi, ze jezeli wynik nie przekracza norm to cukrzycy nie ma.
 
reklama
Myślę że nie masz powodu do zmartwień ,wyniki są jak najbardziej okej. Też miałam po 2h trochę wyższy . Wbrew pozorom na poziom glukozy też ma wpływ stres czy też niewyspanie.

Hubert 18.02.2015
Wiktoria termin 04.06.2017
 
Do góry