reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki testu obciazenia glukoza

kimi90

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Grudzień 2016
Postów
225
Czesc dziewczyny. Mam pytanko. Robilam wczoraj test obciazenia glukoza 75g i dostalam nastepujace wyniki:
-glukoza na czczo 3,85mmol/l (68 w tym drugim przeliczniku) NORMY: 3,90-5,50 (do 105 o ile pamietam wg drugiego przelicznika)
-po godzinie 7,21 mmol/l (ok 130 wedlug drugiego przelicznika) NORMY: nie pisze, ale wiem, ze wedlig tego drugiego powinno byc ponizej 180
-po 2 godzinah: 7,52 mmol/l (okolo 135 wedlug drugiego przelicznika) NORMY: ponizej 7,8 mmol/l ( ponizej 140 wedlug drugiego przelicznika).
I widze ze wszystko jest w grabicach normy, wychodziloby ze cukrzycy ciazowej nie mam. Tylko czemu po 2h jest wyzszy wynim niz po 1h? Napiszcie mi prosze czy wyniki te na pewno swiadcza o tym ze nie mam cukrzycy, bo mnie to stresuje. Jeslli chodzi o wynik na czczo zawsze mialam cukier w dolnej granicy, wiec nie jest to dla mnie zaskoczenie. Bede wdzieczna za odpowiedzi.
 
reklama
reklama
Ja się z wami podzielę ciekawostką. Gdy byłam w ciąży z Maxem okazało się, że mam podwyższony cukier. No cóż trzeba się pilnować z dietą. Pilnowałam i robiłam testy, ale po jedzeniu, przed jedzeniem - zawsze były podwyższone. No i już miałam dostać insulinę, gdy mąż mówi do mnie, że może ten aparat co dostałam do mierzenia jest zepsuty. I okazało się że był. Bogu dzięki, że to sprawdziliśmy i insuliny jednak nie wzięłam :)
 
Miałam podobnie. Została na tej podstawie stwierdzona nietolerancja glukozy. Dieta cukrzycowa do końca ciąży, a po ciąży powtórzenie badania z obciążeniem.
Musiałam sprawdzać cukier 1h po każdym głównym posiłku - miało nie przekraczać 120. Trzymając dietę było ok, więc obyło się bez insuliny.


A wyniki mialas w normie wszystkie?
 
Do góry