reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki toksoplazmozy

Ten rozjazd pomiędzy wynikami jest tak nieznaczny, że może to być tylko błąd pomiarowy.

Ta niska awidność jest tylko zastanawiająca, bo może świadczyć o dość niedawno przebytej chorobie. I może stąd IgG także jest dość niskie? Moim zdaniem obecnie nie chorujesz, ale najlepiej skonsultować z zakaźnikiem. Nie znam nikogo niestety, kto przy IgM ujemnym robił awidność.
Dzieki za info. W piątek mam konsultacje z lekarzem chorób zakaźnych więc dam znać co mi powiedziała
 
reklama
Ten rozjazd pomiędzy wynikami jest tak nieznaczny, że może to być tylko błąd pomiarowy.

Ta niska awidność jest tylko zastanawiająca, bo może świadczyć o dość niedawno przebytej chorobie. I może stąd IgG także jest dość niskie? Moim zdaniem obecnie nie chorujesz, ale najlepiej skonsultować z zakaźnikiem. Nie znam nikogo niestety, kto przy IgM ujemnym robił awidność.
tak też może być bo nie wszyscy mają igM (bywa też tak że igM nie narosna albo spadają bardzo szybko) Ale igG powinny przez 3 tyg narosnac jeśli to świeża infekcja. No ale awidnosc jest niska.
Co do tego leku to raczej jest bezpieczny a napewno lepiej go wziąć niż zarazić dziecko na zarażenie.
 
Współczuję stresu, ale czuję, że wszystko jest ok. Daj znać po wizycie.
Jestem po wizycie od lekarza chorób zakaźnych. Tak więc lekarz powiedział mi że chorobę dawno przechodziłam a że awidność wyszła inna to wina moich chorób które oczywiście leczę. Wiec dlatego awidność ma zafałszowany wynik.
 
Jestem po wizycie od lekarza chorób zakaźnych. Tak więc lekarz powiedział mi że chorobę dawno przechodziłam a że awidność wyszła inna to wina moich chorób które oczywiście leczę. Wiec dlatego awidność ma zafałszowany wynik.
ooo to super. Wazniejsze bylo to utrzymywanie się IgG (to że nie narosly przez 3 tyg ) niż awidnosc właściwie. Podobno jak jest wysoka to wiadomo że zakażenia stare a jak niska lub pośrednia to może huc stare a może nowe😀
Najważniejsze że wątpliwości wyjaśnione. Dzięki za informacje.
 
ooo to super. Wazniejsze bylo to utrzymywanie się IgG (to że nie narosly przez 3 tyg ) niż awidnosc właściwie. Podobno jak jest wysoka to wiadomo że zakażenia stare a jak niska lub pośrednia to może huc stare a może nowe😀
Najważniejsze że wątpliwości wyjaśnione. Dzięki za informacje.
Na całe szczęście że wszystko wyszło dobrze oczywiście dostałam zalecenie aby zbadać sobie profilaktycznie za 2 lub 3 miesiące IgM i IgG Toksoplazmozy
 
No to jeden problem do zamartwiania mniej. Nawet nie wiedziałam, że na awidność mają wpływ choroby współistniejące.
 
reklama
Ja się leczę już kilka lat ale mi tłumaczyła że te choroby które mam mogą zaburzać wyniki awiddności ale jeśli IgG jest dodatnie i IgM ujemne to nie jest zalecana awidność. Najważniejsze że IgM i IgG ma tendencję spadkową a to świadczy o tym że choroba dawno przebyta
 
Do góry