reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wyniki

hej :) Właśnie odebrałam wyniki badań moczu jestem w 13 tyg ciąży :) ale niepokoi mnie wynik ph, ale totalnie sie na tym nie znam, nie wiem czy dzwonić do swojego ginekologa czy powtórzyć za jakiś tydz badanie i co moze być przyczyną tego wyniku moze któraś z Was miała kiedyś podobne wyniki?
Mocz - badanie Ogólne

Ciężar właściwy1,025 g/ml 1,015 — 1,025
pH ↑8,0 4,8 — 7,4
Leukocyty ujemny < 10
Związki Nitrowe ujemny
Białko ujemny
Glukoza ujemny
Związki ketonowe ,ujemny
Urobilinogen 0,1 mg/dl < 1,0
Bilirubina ujemny < 0,2
Erytrocyty ujemny < 5,0
Przejrzystość mętny
Barwa żółta

Osad moczu:

Leukocyty 1-2wpw 0-5w pw
Nabłonki wielokątne pojedyncze pojedyncze w pw
Fosforany bezpostaciowe liczne

reklama

witch84

Fanka BB :)
Możesz powtórzyć badanie. Takie pH niekiedy wpływ ma złe pobranie lub zbyt długie oczekiwanie próbki na badanie (dochodzi do nadmiernego namnażania się bakterii). Podwyższone pH może także świadczyć o infekcji bakteryjnej - jednakże wówczas miałabyś w wyniku obecność bakterii czy też podwyższone leukocyty.

dziękuje już mnie trochę uspokoiłaś mam nadzieje że to albo błąd pobrania albo właśnie błąd w laboratorium :)

Do góry