reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wypadające włosy, koszmar!

reklama
Pamiętasz może nazwę tej wcierki z kofeiną? Po jakim czasie widziałaś efekty?
Bione Cosmetics - Keratin Kofein. Kupowałam na Notino z aok 30 zł, nie wie czy jest gdzieś indziej w innych cenach, musiałabyś polookać. Pierwsze efekty widziałam tak +/- po 3 tygodniach. Po miesiącu robiłam tydzień przerwy i potem wznawiałam kuracje. Po 3 miesiącach byłam zadowolona z efektu, mniej wlosów wypadało i pojawiło się troche baby hair.
 
Z doświadczenia poleciłabym pielegnacje opartą o takie składniki jak pantenol, beatina, mleczko pszczele, witamina e czy olejek z mięty pieprzowej.
 
Okazało się, że powodem moich problemów były hormony. Jeśli suplementacja nie przynosi skutków to polecam przebadać się pod kątem testosteronu, androstendiony, DHT itd.
I w żadnym wypadku nie leczy się tego antykoncepcją. Po odstawieniu miałam większe problemy skórne, włosowe i ogólnie zdrowotne. Teraz powolutku dietą dochodzę do siebie. Po 6 miesiącach włosy wyhamowały z wypadaniem, ale przedziałek szerokości 1 cm daje o sobie znać.

Dla poprawy wyglądu włosów polecam również włączyć odpowiednie kosmetyki, u mnie duża różnica na plus po wprowadzeniu kosmetyków z olejkiem arganowym. Warto jest również regularnie stosować wcierkę do skóry głowy ,zerknijcie sobie na tę od Iossi
 
Ostatnia edycja:
reklama
Badania to podstawa, inne działania to podejmujemy w ciemno. Suplementacja nie ma większego sensu, jeśli nie wiemy czego organizmowi brakuje. Do tego przyczyna może być całkowicie inna, tak jak jagunka napisała - hormony. Badania choć nieco kosztują, mogą być w perspektywie czasy tańszym rozwiązaniem niż koszt podejmowany zabiegów (kosmetyki, suplementacja itp.).

P.S. Dzięki temu zaoszczędzi się pieniędzy, czasu, a przed wszystkim włosów.
 
Do góry