reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wypadające włosy po porodzie.

reklama
Wypadanie włosów po porodzie to norma. Nie nalezy się zbytnio przejmować tylko przeczekać, aż hormony sie ustabilizują. Wszelkie kuracje są kija warte ;)
 
@fademia - zgodzę się z tobą - wystarcza suplementacja którą się bierze przy karmieniu.

Z pierwszą córą włosy mi wychodziły garściami w ciąży a z drugą zaczęły wyłazić 2 miesiące po porodzie. Nic nie pomagało - samo się uspokoiło i wróciło do normy kilka miesięcy później - znaczy włosy odrosły do gęstości jaka była przed.
 
na wypadające włosy polecam Estrovite! Czyni cuda! Brałam też biotebal i on wzmocnil mi wlosy i sprawil ze duzo nowych wyroslo ale na wypadanie nie pomoglo, w tym temacie było bez zmian
 
Ja mam teraz taki:

Można go brać, nawet jak się karmi piersią. Jeszcze trochę za wczesnie by mówić o spektakularnych efektach, ale na pewno znacznie mniej włosów mi wypada niż po pierwszej ciąży.
 
No właśnie to jest jego ogromnym plusem, że można stosować nawet, kiedy karmi się piersią. A używasz może też tego lotionu Vitapil? Podobno po nim efekty są fajne, jeśli chodzi o zahamowanie wypadania, ale zastanawiam się, czy nie obciąża włosów?
 
Poza suplementami to ja polecam jeszcze wcierki do włosów. Z tego co wiem to czesto nawet w biedronce wrzucają jakieś smiesznie tanie kosmetyki ale jednak po ciąży starałabym się szukać czegoś naturalnego.
 
reklama
Zamiast leczyć wypadanie włosów można próbować zapobiec np. poprzez odpowiednią dietę. Warto zadbać o to, by w naszym jadłospisie znalazły się: kakao, różnego rodzaju kasze, brokuły, fasola szparagowa i inne zielone warzywa, a także owoce sezonowe. Powinny też pomagać wszelakie napary ziołowe.
 
Do góry