reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wypadające włosy po porodzie.

Zamiast leczyć wypadanie włosów można próbować zapobiec np. poprzez odpowiednią dietę. Warto zadbać o to, by w naszym jadłospisie znalazły się: kakao, różnego rodzaju kasze, brokuły, fasola szparagowa i inne zielone warzywa, a także owoce sezonowe. Powinny też pomagać wszelakie napary ziołowe.
a jakieś konkretne zioła mają działanie wzmacniające dla włosów?
 
reklama
....jak poprawić stan włosów? może coś z rodzaju skrzypovita, capivit? czy taki stan rzeczy po prostu musi być?

Dieta na pewno jest ważna, tak więc warzywa i owoce, duzo pić (nie kawy czy alkoholu ;) )Ja po porodzie gdy miałam podobny problem pielęgnowałam włosy naturalnymi olejami. Może się wydawać, że będą potem tłuste ale jeżeli wybierze się dobre oleje, odpowiednio sie ich użyje,to efekt jest rewelacyjny. Spróbowac nie za szkodzi :)
 
"Ja po porodzie gdy miałam podobny problem pielęgnowałam włosy naturalnymi olejami. Może się wydawać, że będą potem tłuste ale jeżeli wybierze się dobre oleje, odpowiednio sie ich użyje,to efekt jest rewelacyjny. Spróbowac nie za szkodzi :)"

A mogę poprosić o więcej informacji na temat tych olejów? jakie oleje? jak stosować?
 
A mogę poprosić o więcej informacji na temat tych olejów? jakie oleje? jak stosować?
[/QUOTE]

Dobrym sposobem jak szybko przywrócić włosom witalność jest maska z oleju araganowego ( ja mam ten od Renovality), który je nawilży i wzmacni. Na suche lub wysuszone ręcznikiem włosy nanoszę niewielką ilość oleju araganowego, od korzeni aż po końce, nie bój się, że skóra będzie po masce tłusta, ważne jest odpowiednie nawilżenie. Związuję włosy, czasami nakładam jednorazowy czepek do kąpieli. Włosy owijam ręcznikiem i zostawiam na noc lub min. na 6 h. Potemmyję je normalnym szamponem a włosy są silne i gładkie.
Jest jeszcze olej Renohair, który zawiera mieszankę olejów i też jest dobry. Dla każdego coś innego. Mam nadzieje, że trochę pomogłam :)
 
A mogę poprosić o więcej informacji na temat tych olejów? jakie oleje? jak stosować?

Dobrym sposobem jak szybko przywrócić włosom witalność jest maska z oleju araganowego ( ja mam ten od Renovality), który je nawilży i wzmacni. Na suche lub wysuszone ręcznikiem włosy nanoszę niewielką ilość oleju araganowego, od korzeni aż po końce, nie bój się, że skóra będzie po masce tłusta, ważne jest odpowiednie nawilżenie. Związuję włosy, czasami nakładam jednorazowy czepek do kąpieli. Włosy owijam ręcznikiem i zostawiam na noc lub min. na 6 h. Potemmyję je normalnym szamponem a włosy są silne i gładkie.
Jest jeszcze olej Renohair, który zawiera mieszankę olejów i też jest dobry. Dla każdego coś innego. Mam nadzieje, że trochę pomogłam :)
[/QUOTE]


Super, dziękuję :)
 
A znacie olejek Hasna? jestem pod wrazeniem jego dziąłania, znajoma mi poleciła i miała całkowitą rację. To egipski olejek odżywia włosy, odbudowuje je, nawet łupieżowi przeciwdziała, super wpływa na cebulki włosowe i pigmenty odpowiedzialne za kolor włosów. Wspomaga też walkę z łupieżem. Odżywkę mogą stosować również dzieci.Po dwóch tygodniach używania zauważyłam że mi nowe włoski wyrastają. No rewelacja, i łatwo się go aplikuje bo nakładam na włosy, potrzeymam jak kaza , ja tak ze 40 minut ale można do godziny. zmywam szamponem i gotowe. a włosy lśniące, zdrowe, nie rozdwajają się.
 
reklama
Dziewczyny ten problem jest bardzo powszechny ! Mi również po ciąży zaczęły wypadać włosy, Niestety ale w tym okresie hormony zaczynają buzować co może odbić się niestety na naszym wyglądzie.
Pomógł mi suplement diety Merz spezial - dobry sklad, poprawia stan cebulek włosowych. .Warto sobie poczytać. Nic dziwnego, że są takie skuteczne.
W tym tygodniu zamówiłam sobie dodatkowo naturalne szampony oraz odżywki. Jestem po pierwszym użyciu i widzę, że włosy od razu stały się gładsze i miękkie w dotyku.
Za jakiś czas napisze o ich działaniu !

I jak są jakieś efekty? :)
 
Do góry