reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wypadające włosy w ciąży.

Olciakkk

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Kwiecień 2017
Postów
300
Hej dziewczyny. Błagam Ratunku, jestem w 11t i 3 d ciąży włosy wypadają mi dosłownie garściami. Nie wiem co się dzieje, nigdy nie miałam grubych włosów ale były gęste... A teraz nie mam z czego kitki zrobić, nie wspomnę że ściełam ostatnio prawie połowę długości...
Przed ciązą schudłam 16 kg, wszystko pod okiem dietetyczki. Badania krwi w normie.

Miała może któraś z Was taki problem. Jeśli tak, to proszę podzielcie się poradą lub pomysłami jak ratować sytuację.

Zrobiłam zdjęcie żeby wam przedstawić stan po jednym czesaniu.
received_1927204517574158.jpeg
 

Załączniki

  • received_1927204517574158.jpeg
    received_1927204517574158.jpeg
    116,4 KB · Wyświetleń: 2 334
reklama
Hej dziewczyny. Błagam Ratunku, jestem w 11t i 3 d ciąży włosy wypadają mi dosłownie garściami. Nie wiem co się dzieje, nigdy nie miałam grubych włosów ale były gęste... A teraz nie mam z czego kitki zrobić, nie wspomnę że ściełam ostatnio prawie połowę długości...
Przed ciązą schudłam 16 kg, wszystko pod okiem dietetyczki. Badania krwi w normie.

Miała może któraś z Was taki problem. Jeśli tak, to proszę podzielcie się poradą lub pomysłami jak ratować sytuację.

Zrobiłam zdjęcie żeby wam przedstawić stan po jednym czesaniu. Zobacz załącznik 904138
Sprawdź tarczycę. Pierwszy krok to hormony i przeciwciała. Nie chodzi tylko o włosy, ale też o wyższe ryzyko straty ciąży.

Polecam też szampony - mnie pomógł Ziaja med bodajże do wypadających włosów.

Warto też przyjrzeć się diecie i suplementom, które bierzesz.
 
Ostatnia edycja:
co prawda w ciąży nie jestem, ale również zauwazyłam że mocniej wypadały mi włosy, winię za to tarczycę, miałam podwyższone TSH, dostałam euthyrox od endokrynologa, TSH spadło i od kilku miesięcy mam wrażenie że wypadanie włosów ustało.
 
Z szamponów bardzo dobre są jantar te z wyciągiem z bursztynu i wcierka do włosów - rewelacja. Mi bardzo pomogło , włosy przestały wypadać , wzmocniły się i zaczęły pojawiać się nowe .
 
Wydaje mi się że jak jest w 11 tyg to miała już sprawdzana tarczyce. To było jedno z wielu badań po pierwszej wizycie u gina.
 
reklama
Mi też po ciąży wypadały włosy garściami, byłam przerażona....
i dobrze, że położna poleciła mi Kerabione MAMA. Po 2 miesiącach widziałam już poprawę i nowe włosy , baby hair :) a paznokcie miałam twardsze już po miesiącu :)
Żałuję, że nie sięgnęłam po Kerabione MAma wcześniej... uważam, że położne powinny o tym problemie wspominać na szkołach rodzenia... Mnie wypadanie włosów bardzo zestresowało, a produkt jest Świetny bo ma dodatkowo witaminy potrzebne dla matek karmiących :)
 
Do góry