reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wypadek / ciąża / L4 / świadczenie

Dołączył(a)
2 Czerwiec 2018
Postów
12
Dziewczyny, mam taki problem, podpowiedzcie mi, jak to powinno być.

Pytanie: kto powinien wypłacić mi wynagrodzenie?

Opis sytuacji:
Jestem w ciąży i jestem pracująca.
25 października uległam wypadkowi w pracy i w związku z wypadkiem trafiłam do szpitala
na obserwację (nic mi sie na szczęście nie stało).
Dostałam L4 (25.10 - 06.11, czyli 13 dni) z oznaczeniem B, ale nie wiem, z jakim numerem statystycznym choroby. Z pewnością coś w związku z wypadkiem.
Pracodawca sporządził protokół powypadkowy.

Następnie dostałam kolejne L4 (07.11 - 28.11) ale już tylko z uwagi na ciążę.

Pracodawca potrącił mi z wypłaty świadczenie za okres od 25 do 31 października
twierdząc, że resztę dopłaci mi ZUS.

Czy ma rację?

Czy zatem analogicznie będzie z listopadem? Potrąci mi za sześć dni a ZUS wyrówna?

Bo mnie się wydaje, że jak jest zwolnienie z literką B (czyli ciąża)
oraz mam dwa zwolnienia które tworzą ciągłość w datach,
to pierwsze 33 dni płaci pracodawca, a od 34 dnia płaci ZUS.

Jak to jest?
 
reklama
Jeśli to wypadek PRZY pracy, to dostaniesz zasiłek chorobowy, który w całości wypłaca zus. Kolejne zwolnienie(od 7.11) jest ze względu na ciążę, więc jeśli to pierwsze zwolnienie w tym roku, to wynagrodzenie chorobowe za okres 7-28.11 wypłaci pracodawca.
 
Ostatnia edycja:
Do góry