reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wypłata 1chorobowevo przez zus

Mamaona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2018
Postów
1 299
hej! Jestem w ciąży na L4, w tym miesiącu wypada ze to już ZUS będzie mi płacił chorobowe. Kadrowa wysłała wszystkie potrzebne dokumenty ale mówi ze wypłata może nastąpić nawet po 30 dniach, jeżeli będzie jakaś weryfikacja. I pytanie: czy ZUS wypłaci mi na konto? CZy naprawdę możliwe ze to tylke trwa i w tym miesiącu nie otrzymam pieniędzy? Martwie sie ze nie będzie miała środków do życia. Nie mam możliwości sprawdzenia poczty pod adresem w którym jestem zameldowana w razie jakby jakieś pismo przyszło... a może mogę za pare dni do zusu zadzwonić?
 
reklama
hej! Jestem w ciąży na L4, w tym miesiącu wypada ze to już ZUS będzie mi płacił chorobowe. Kadrowa wysłała wszystkie potrzebne dokumenty ale mówi ze wypłata może nastąpić nawet po 30 dniach, jeżeli będzie jakaś weryfikacja. I pytanie: czy ZUS wypłaci mi na konto? CZy naprawdę możliwe ze to tylke trwa i w tym miesiącu nie otrzymam pieniędzy? Martwie sie ze nie będzie miała środków do życia. Nie mam możliwości sprawdzenia poczty pod adresem w którym jestem zameldowana w razie jakby jakieś pismo przyszło... a może mogę za pare dni do zusu zadzwonić?
Wszystko zależy od pań z ZUSu i ich humoru, czasami dziewczyny czekały kilka dni a czasami tak jak twoja kadrowa powiedziała miesiąc, to loteria...
Możesz spróbować dzwonić ale nie wiem czy telefonicznie ci udzielą jakiś informacji bo nigdy do zusu nie dzwoniłam zawsze chodziłam osobiście.
Co do wypłaty świadczenia to dostajesz je na konto.
 
Ja dostałam wyrównanie za 5dni pod dwóch miesiącach , ale z odsetkami na moją korzyść ;p.
Co do wypłaty na konto. Za zwolnienie z maja dostałam pieniądze na konto 1 czerwca.

Wcześniej dostawałam przez pocztę , ale musiałam czekać z tydzień ,że dwa.
 
Mają 30 dni na rozpatrzenie. Jeśli się spóźnia to dostaniesz odsetki.jeśli kadrowa podała numer konta to dostaniesz na konto.ja nie dostawałam w terminie wypłaty tylko kilka dni później. Do ZUSu możesz dzwonić. Ja dodzwonilam się za drugim razem. Pani grzecznie odpowiedziała na wszystkie moje pytania.nie wiem czy to norma,czy na taką miłą trafiłam :D
 
reklama
Możesz zadzwonić i zapytać sie powiedzą ci co i jak i kiedy wypłacą ja kilka razy dzwoniłam i zawsze udzielali mi informacji.A na wypłatę mają 30 dni.Mi przeważnie po wysłaniu zwolnienia przez pracodawcę do zusu pieniądze miałam po 2 tygodniach.Można też założyć sobie konto na PUE Zus i samemu sprawdzać kiedy będzie przelew.Ja sobie założyłam już nie muszę dzwonić I dopytywać się.
 
Do góry