reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

wypłata PZU po porodzie

Rozwiązania
0
czy to prawda, że po urodzeniu należy mi się z PZU jakieś świadczenie? Jestem zatrudniona na czas nieokreślony i ubezpieczona przez zakład pracy w PZU. Koleżanka powiedziała mi, że 3 lata temu dostała 600zł. i jej mąz również. Proszę o odp.

reklama
A

Anik

Gość
Dobre pytnie - mój szwagier też mi mówił o czyms takim. On dostał nawet ok 1500 zł ale cos mi się zdaje że to było związane z ubezpieczeniem na zycie. A ja takowego nie posiadam. Czy może któraś jest bardziej zorientowana?
a

M

Melanie

Gość
zus płaci jakies tam grosze
i jak masz ubezpieczenie na życie, to również dostajesz
kwota zależy od składki :)

Aniulka

Fanka BB :)
Miasto
Leszno
Rozwiązania
0
tak jak Melanie pisze, ZUS płaci i jeśli jesteś ubezpieczona przez zakład pracy w PZU to też dostaniesz kasiorkę. Zależną od wysokości składek, ale to nie są małe pieniążki w porównaniu z ZUS-em. Jeśli mąż też jest ubezpieczony w PZU to on też dostanie, taką samą kwotę

A

Anik

Gość
Ok. A co w takiej sytacji - praca - składki odprowadzane do ZUS + ubezpieczenie na studiach. Czy to studenckie ubezpieczenie czymś procentuje?
Hm?
A

wanda_23

Miasto
Wlkp
Rozwiązania
0
PZU placi w zaleznosci od wielkosci skladki - w tej chwili najnizsza skladka to chyba 1000zl za urodzenie dziecka, tak mi sie wydaje... A ZUS na pewno placi ?? bo ja jestem zameldowana we wiosce i mam takiego fuksa ze pracuje zaraz obok pokoju GOPS-u wiec sie dzis zapytalam i mi pani powiedziala ze oni wyplacaja za urodzenie dziecka - ale czy w takim badz razie ZUS tez placi ?? Oprocz tego ??

Aniulka

Miasto
Leszno
Rozwiązania
0
Asiaha na wózek napewno starczy.

Wanda, jeśli płacisz składkę ZUS to muszą Ci wypłacić, nie ma łaski.

gabi22

Rozwiązania
0
a ja w pracy płace sładke ubezpieczeniowa w wysokosci 16,50 i z tytułu urodzenia nalezy mi sie 1000 zł

a gdzie mam sie upomniec o to by ZUS tez wypłacił jakas kaske

Asiaha te kaske z PZU to dostaniesz chyba dopiero gdzies tak po miesiacu po porodzie

reklama

Aniulka

Miasto
Leszno
Rozwiązania
0
Zus zawiadamia chyba zakład pracy, przynajmniej u mnie tak jest, ale lepiej się zorientuj. A z PZU to Musisz mieć wypis ze szpitala i albo przez zakład pracy albo osobiście pofatyguj się do nich, acha i przy ubezpieczeniach zbiorowych przeważnie płaci się jeszcze tzw szpitalne. Musicie się dowiedzieć czy płacicie coś takiego bo jeśli tak to w niektórych przypadkach należy się jeszcze kasa za pobyt w szpitalu. Kiedyś było 30 zł za dzień. Nie wiem dokładnie jak to jest teraz. Najlepiej udać sie do PZU i poprosić o wyciąg z regulaminu lub porozmawiać z jakąś obeznaną osobą

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry