reklama

wypłata PZU po porodzie

Temat na forum 'Dzieci urodzone we wrześniu 2005' rozpoczęty przez asiaha, 26 Sierpień 2005.

 1. asiaha

  asiaha Zaciekawiona BB

  czy to prawda, że po urodzeniu należy mi się z PZU jakieś świadczenie? Jestem zatrudniona na czas nieokreślony i ubezpieczona przez zakład pracy w PZU. Koleżanka powiedziała mi, że 3 lata temu dostała 600zł. i jej mąz również. Proszę o odp.
   
 2. Anik

  Anik Gość

  Dobre pytnie - mój szwagier też mi mówił o czyms takim. On dostał nawet ok 1500 zł ale cos mi się zdaje że to było związane z ubezpieczeniem na zycie. A ja takowego nie posiadam. Czy może któraś jest bardziej zorientowana?
  a
   
 3. reklama
 4. Melanie

  Melanie Gość

  zus płaci jakies tam grosze
  i jak masz ubezpieczenie na życie, to również dostajesz
  kwota zależy od składki :)
   
 5. Aniulka

  Aniulka Fanka BB :)

  tak jak Melanie pisze, ZUS płaci i jeśli jesteś ubezpieczona przez zakład pracy w PZU to też dostaniesz kasiorkę. Zależną od wysokości składek, ale to nie są małe pieniążki w porównaniu z ZUS-em. Jeśli mąż też jest ubezpieczony w PZU to on też dostanie, taką samą kwotę
   
 6. Anik

  Anik Gość

  Ok. A co w takiej sytacji - praca - składki odprowadzane do ZUS + ubezpieczenie na studiach. Czy to studenckie ubezpieczenie czymś procentuje?
  Hm?
  A
   
 7. wanda_23

  wanda_23 Fanka BB :)

  PZU placi w zaleznosci od wielkosci skladki - w tej chwili najnizsza skladka to chyba 1000zl za urodzenie dziecka, tak mi sie wydaje... A ZUS na pewno placi ?? bo ja jestem zameldowana we wiosce i mam takiego fuksa ze pracuje zaraz obok pokoju GOPS-u wiec sie dzis zapytalam i mi pani powiedziala ze oni wyplacaja za urodzenie dziecka - ale czy w takim badz razie ZUS tez placi ?? Oprocz tego ??
   
 8. asiaha

  asiaha Zaciekawiona BB

  to mnie dziewczynki ucieszyluscie :)moze starczy na wozek :laugh:
   
 9. Aniulka

  Aniulka Fanka BB :)

  Asiaha na wózek napewno starczy.

  Wanda, jeśli płacisz składkę ZUS to muszą Ci wypłacić, nie ma łaski.
   
 10. reklama
 11. gabi22

  gabi22 Fanka BB :)

  a ja w pracy płace sładke ubezpieczeniowa w wysokosci 16,50 i z tytułu urodzenia nalezy mi sie 1000 zł

  a gdzie mam sie upomniec o to by ZUS tez wypłacił jakas kaske

  Asiaha te kaske z PZU to dostaniesz chyba dopiero gdzies tak po miesiacu po porodzie
   
 12. Aniulka

  Aniulka Fanka BB :)

  Zus zawiadamia chyba zakład pracy, przynajmniej u mnie tak jest, ale lepiej się zorientuj. A z PZU to Musisz mieć wypis ze szpitala i albo przez zakład pracy albo osobiście pofatyguj się do nich, acha i przy ubezpieczeniach zbiorowych przeważnie płaci się jeszcze tzw szpitalne. Musicie się dowiedzieć czy płacicie coś takiego bo jeśli tak to w niektórych przypadkach należy się jeszcze kasa za pobyt w szpitalu. Kiedyś było 30 zł za dzień. Nie wiem dokładnie jak to jest teraz. Najlepiej udać sie do PZU i poprosić o wyciąg z regulaminu lub porozmawiać z jakąś obeznaną osobą
   

Poleć forum