reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wypłata wynagrodzenia na zwolnieniul ekarskim

Dzięki, tak właśnie myślałam bo ja też miałam podobnie będąc w ciąży- zaszłam w ciążę po 9 miesiącach pracy. Ale mojej koleżance ktoś bzdur nagadał, że jak nie pracowała przez 2 lata to pieniądze z zusu będą marne, tylko jakieś zasiłki. Wolałam się upewnić, bo przepisy ciągle się zmieniają a po co dziewczynę stresować na początku ciąży!
 
reklama
Spoko, niech sie nie stresuje :)
A ile ona dokladnie przepracowala?
Bo jesli niepelny miesiac to troche nie bardzo fajnie...bo to tzw. czas wyczekiwania.
 
witam ;-)

to moze i mi pomozecie ;-)

pracuje w budzetowce i dostaje stale wynagrodzenie a raz na kwartal mamy premie... i teraz mam pytanie: czy premia ktora nie jest wyplacana razem z wynagrodzeniem tylko osobno bedzie sie liczyla do sredniej???

z gory dziekuje za odpowiedz ;-)

pozdrawiam ;-)
 
premie są wypłacane według uznania pracodawcy i nie są wliczane do podstawy wynagrodzenia

a żeby mieć chorobowe musi być przepracowany pełny miesiąc przynajmniej
 
Rubi, moim zdaniem, najlepiej bedzie, jak sie spytasz swojej kadrowej w pracy. Ona bedzie wiedziala najlepiej :) Pozdrawiam.
 
Rubi do wypłaty chorobowego liczy się tylko podstawę pensji, żadne dodatki i premie się nie doliczają:-(.
 
heh... przepracowane mam ponad 2 lata ;-) wiec wyplaca wyplaca - to solidna firma i na bank wyplaca - nie wiedzialam tylko ile - grunt ze nie dostane mniej niz normalnie ;-)

na szczescie mam fajne ubezpieczenie grupowe i jak sie dzidzia urodzi to bedzie na najpotrzebniejsze rzeczy ktorych dla drugiego dziecka jest o wiele mniej niz przy pierworodnym ;-)
 
reklama
Hmm... a ja nie bylabym taka pewna co do tych premii i dodatkow, bo gdzies w innym temacie na tym forum dziewczyny pisaly ze im doliczano to do chorobowego. Ale na 100% pewna nie jestem.
 
Do góry