reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wypłata wynagrodzenia na zwolnieniul ekarskim

szkoda tylko że ZUS tak nie spieszy się z wypłatą zasiłków... ciągle słyszę, że oni mają na to 30 dni i tyle.... i czekam i zaciskam pasa :-(
 
reklama
Widzę, że można na was liczyć, więc może pomożecie mi jeszcze w jednej kwestii:-) Jeśli zatrudniam pracownika na pół etatu, to najniższy zus za niego wynosi około 300 zł. Czy wysokość składki zus jest uzależniona od zarobków pracownika? Pytam, bo tak kombinuje czym by się tu w ciąży zająć, ale boję się, że teraz nikt nie będzie pracował za najniższą krajową a ja będąc w ciąży muszę mieć kogoś na pół etatu.Trochę namieszałam, ale mam nadzieję, że mnie ktoś zrozumiał:-)


Sonkal tak wysokośc ZUS jest uzależniona od zarobków pracownika. Równie dobrze mając firmą i sama będąc na zwolnieniu możesz kogoś zatrudnić też na umowę zlecenie.Tak zrobiła moja koleżanka.
 
Rubi do wypłaty chorobowego liczy się tylko podstawę pensji, żadne dodatki i premie się nie doliczają:-(.
Kachurek sorki ale piszesz nieprawdę. Ja pracowałam na zmiany i teraz na chorobowym mam płacone średnią z 12 mieś: liczą do tego podstawę plus średnią z nocek, świąt i nadgodzin. Co ciekawe nie opłaca mi się wracać do pracy bo wtedy będą mi tylko płacić średnią z nocy i świą, a nadgodzin już nie. Dziwne
 
jesli masz umowe na czas nieokreslony to jestes chroniona od poczatku ciazy (trzeba pracodawcy dac zaswiadczenie ze jest sie w ciazy)

jesli masz umowe na czas okreslony na okres probny przekraczajacy jeden miesiac, jestes chroniona od trzeciego mc ciazy lub skonczonego 13 tyg ciazy. ( jesli zapytasz prawnika lub poczytasz kodeks to jest tam wyjasnione to bo sa dwa sposoby liczenia dlaczego niewiem) i jeszcze jedno bardzo wazne: nie moglam tego za bardzo na poczatku pojac ale sprobuje wyjasnic po ludzku. daje przyklad a jakby co pytacjcie. jesli masz umowe na okres probny np na trzy miesiace dowiedzialas sie ze jestes w ciazy (np 5tc) to idz do prawnika i razem wyliczcie W KTORYM TYG CIAZY BEDZIESZ GDY BEDZIE CI SIE KONCZYC UMOWA O PRACE jesli bedziesz w 14tc to taka umowa przedluza ci sie automatycznie do dnia porodu i jestes chroniona nie ma cie prawa zwolnic.
 
Do góry