reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wyplata zasiłku macierzynskiego przez ZUS

Onaija

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Witajcie.
Pracuje w firm prywatnej od 2017 roku. Oprócz podstawy ktora mam na umowie dostawam rowniez premie razem na konto a nie pod stolem. Bedac na zwolnoeniu miałam wyliczana premie i dostawalam rowniez dobre pieniadze( wg mnie byla to srednia z 12mcy). Pytanie moje do was,w jakiej wysokosci albo w jaki sposob ZUS bedzie naliczal zasilek? od podstawy samej czy bedzie rowniez wyliczany ze sredniej z 12 mcy? Czy kroras miala podobna sytuację?
Drugie pytanie to niewykorzystany urlop za 2018 rok-12 dni i za 2019 -26 dni i 2020- 3 dni. Umowa wygasła mi 15 stycznia tego roku natomiast dziecko urodzilam 12 grudnia(chociaz nie wiem czy ma to cos do rzeczy?)

reklama

kaylla

Fanka BB :)
Miasto
Poznań
Rozwiązania
3
Co do podstawy zasiłku macierzyńskiego - podstawa jest taka sama jak do L4.

Karolina1988*

Rozwiązania
0
Po pierwsze sama decydujesz czy bierzesz odrazu zasiłek macierzyński i rodzicielski czyli odrazu rok czasu i wtedy masz 80% wypłacane lub przez pierwsze 6 miesięcy 100% a przez drugie 60% lub narazie bierzesz tylko zasiłek macierzyński 100% który nie wynosi roku czasu

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Podstawa będzie taka sama jak przy zwolnieniu ale nie będą to te same pieniądze. Albo właśnie przez rok 80 % albo 100 % i 60 %. Zależy jak zadeklarowalas. Ekwiwalent za urlop wypłaci pracodawca. Za 2020 nie należy Ci się 3 dni tylko adekwatnie do dni trwania umowy.

Onaija

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Po pierwsze sama decydujesz czy bierzesz odrazu zasiłek macierzyński i rodzicielski czyli odrazu rok czasu i wtedy masz 80% wypłacane lub przez pierwsze 6 miesięcy 100% a przez drugie 60% lub narazie bierzesz tylko zasiłek macierzyński 100% który nie wynosi roku czasu
89%macierzynski i rodzicielski tylko nie wiem jak on jest wyliczany od samej podstawu czy sredniej z 12 mcy?

witch84

Rozwiązania
65
To zależy jaki masz regulamin wypłacania premii. Jeśli premia jest wypłacana przez pracodawcę nawet jeśli nie ma Ciebie w pracy (bo jesteś na zwolnieniu), to nie będzie ona brana do podstawy (np. premia zależna od obrotu całego sklepu w danym miesiącu).

@jasani Urlop przysługuje w wysokości 1/12 26dni za każdy miesiąc, w którym była zatrudniona (choćby to był 1 dzień stycznia - to będzie jej za ten miesiąc przysługiwało 2.16dnia, a to zawsze zaokrąglamy w górę do 3 dni).

reklama

Onaija

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
To zależy jaki masz regulamin wypłacania premii. Jeśli premia jest wypłacana przez pracodawcę nawet jeśli nie ma Ciebie w pracy (bo jesteś na zwolnieniu), to nie będzie ona brana do podstawy (np. premia zależna od obrotu całego sklepu w danym miesiącu).

@jasani Urlop przysługuje w wysokości 1/12 26dni za każdy miesiąc, w którym była zatrudniona (choćby to był 1 dzień stycznia - to będzie jej za ten miesiąc przysługiwało 2.16dnia, a to zawsze zaokrąglamy w górę do 3 dni).
Będąc na zwolnieniu dostawałam srednia czyli brali pod uwagę premie naromiast nie wiem jak liczy sie za niewykorzystany urlop. Dodam ze jak pracowałam wychodzila mi dobra kasa.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
U PZU wyplata Potrzebuję porady 2
P Portal ZUS wypłata świadczenia Potrzebuję porady 31
A Wyplata macierzyńskiego. Potrzebuję porady 3
MONINI18 Wypowiedzenie umowy a wyplata swiadczenia Porady prawnika 4
A wyplata Bólowego przez ZUS Porady prawnika 4
MonikaG Zwolnienie lekarskie w ciazy a wyplata w pracy Dzieci urodzone w styczniu 2006r. 18
FRANCISZEK33 Ubezpieczenie po ustaniu zasiłku dla bezrobotnych Potrzebuję porady 4
kipotka Umowa do dnia porodu a wysokość zasiłku macierzyńskiego/rodzicielskiego Potrzebuję porady 13
N Ciąża na zasiłku macierzyńskim Potrzebuję porady 0
A Wypłata zasiłku macierzyńskiego 80% z najniższej krajowej. Potrzebuję porady 16
M Sprawowanie osobistej opieki nad dzieckiem a dodatek do zasiłku Potrzebuję porady 0
A Zwrot części nienależnie wypłacone zasiłku rodzicielskigo Porady prawnika 0
L Praca w trakcie pobierania zasiłku macierzyńskiego/ rodzicielskiego Porady prawnika 0
C umowa do porodu a urlop całoroczny czy się należy ( tzn wypłata zasiłku) Porady prawnika 1
pchelka10.05 koniec urlopu wychowawczego a prawo do zasiłku ? Prosze o szybka odpowiedz Porady prawnika 3
Phelania ZUS wypłata zasiłku chorobowego Porady prawnika 9
M Jak długo się czeka na wypłatę zasiłku z zusu ??? Porady prawnika 10
M Wysokość zasiłku chorobowego w ciąży Porady prawnika 3
Silva zasiłek macierzyński na urlopie wychowawczym - formalności, wymiar i wysokość zasiłku Porady prawnika 2
nutria wyliczenia podstawy do zasiłku macierzyńskiego Porady prawnika 4
elusl ZUS wypłata zasiłku chorobowego Ciąża, poród, połóg 25
L przeliczenie podstawy zasiłku chorobowego a zmiana regulaminu wynagrodzeń Porady prawnika 0
Marcelinaa Prawo do zasiłku dla bezrobotnych po urlopie macierzyńskim Porady prawnika 0
G Zarobki na osobę przy zasiłku wychowawczym Porady prawnika 2
E przerwanie zasiłku macierzyńskiego Porady prawnika 6
mumia Obliczenie podstawy zasiłku macierzyńskiego Porady prawnika 2
A wysokość zasiłku chorobowego, macierzyńskiego i pensji na urlopie wypoczynkowym Porady prawnika 0
G naliczanie wysokości zasiłku macierzyńskiego Porady prawnika 5
Inke wysokość zasiłku macierzyńskiego po url. wych Porady prawnika 7
Wiolcia_6 Wypłata urlopu/zasiłku macierzyńskiego. Porady prawnika 0
Dziób_Dziób Praprzedłużenie zasiłku dla bezrobotnych o okres urlopu macierzyńskiego Porady prawnika 1
M Zakończenie umowy o pracę w trakcie trwania urlopu macierzynskiego. Porady prawnika 0
Milutek23 wymiar dodatkowego macierzynskiego Porady prawnika 2
M Obniżenie etatu z 18/18 na 10/18 po powrocie z urlopu macierzynskiego w trakcie roku Porady prawnika 1