reklama

wypowiedzenie, ciąża, zasiłek macierzyński

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez yra245, 28 Kwiecień 2011.

1. yra245

yra245 Gość

...

Ostatnio edytowane przez moderatora: 5 Maj 2011
  2. luckylooks

luckylooks Początkująca w BB

Witam,
    mam nieco podobny problem więc już nie zakładałam nowego wątku. Miałam umowę na czas określony do 30.11.2010, w ciążę zaszłam we wrześniu tak że na dzień rozwiązania umowy byłam w 13 tc. Od 30.11 jestem na ciągłym zwolnieniu lekarskim. Aktualnie zasiłki dostaję z ZUS, tak samo będzie jak rozumiem z zasiłkiem macierzyńskim? Ile de facto tygodni mogę przebywać na tym zasiłku? 18 czy 20? Do ZUSu po porodzie muszę donieść świadectwo pracy z zakładu pracy, czy jeszcze jakieś dodatkowe dokumenty są wymagane?
    Druga ważna dla mnie kwestia: chciałabym jak najszybciej zajść drugi raz w ciążę, ale nie wiem, czy znajdę tak szybko pracę. Jak wygląda sprawa wypłaty zasiłków jeśli druga ciąża nastąpi podczas przebywania na zasiłku macierzyńskim? Czy przysługuje zasiłek chorobowy i w jakiej kwocie? Czy są wypłacane inne świadczenia? muszę się rejestrować w Urzędzie Pracy jako bezrobotna?
    Z góry dziękuję za odpowiedź

3. reklama
  4. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

do yra245

Wypowiedzenie jest nieważne z mocy prawa. Jest Pani takim pełnoprawnym pracownikiem. Ma Pani prawo, a nawet obowiązek wykorzystania urlopu macierzyńskiego. Może Pani wnioskować o dodatkowy urlop macierzyński.

Jeśli pracodawca nie będzie wypełniał swoich obowiązków względem Pani prosze poinformowac o tym fakcie PIP.

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

No cóż, jesli rzeczywiście nie moze Pani zastosować się do regulaminu to musze to jakos przeżyć. A że przykro mi, że utrudnia mi Pani pracę to zupełnia odrębna sprawa :(

Tak.

Na jakim zasiłku?

Tak, specjalny druk do ZUS wypełniony przez pracodawcę. Prawo nie stanowi kto przekazuje dokumenty do ZUS. Albo Pani albo pracodawca.

W mojej ocenie zasiłek chorobowy nie należał by się.

Poleć forum