reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wypowiedzenie, ciąża, zasiłek macierzyński

reklama
Witam,
mam nieco podobny problem więc już nie zakładałam nowego wątku. Miałam umowę na czas określony do 30.11.2010, w ciążę zaszłam we wrześniu tak że na dzień rozwiązania umowy byłam w 13 tc. Od 30.11 jestem na ciągłym zwolnieniu lekarskim. Aktualnie zasiłki dostaję z ZUS, tak samo będzie jak rozumiem z zasiłkiem macierzyńskim? Ile de facto tygodni mogę przebywać na tym zasiłku? 18 czy 20? Do ZUSu po porodzie muszę donieść świadectwo pracy z zakładu pracy, czy jeszcze jakieś dodatkowe dokumenty są wymagane?
Druga ważna dla mnie kwestia: chciałabym jak najszybciej zajść drugi raz w ciążę, ale nie wiem, czy znajdę tak szybko pracę. Jak wygląda sprawa wypłaty zasiłków jeśli druga ciąża nastąpi podczas przebywania na zasiłku macierzyńskim? Czy przysługuje zasiłek chorobowy i w jakiej kwocie? Czy są wypłacane inne świadczenia? muszę się rejestrować w Urzędzie Pracy jako bezrobotna?
Z góry dziękuję za odpowiedź
 
do yra245

Wypowiedzenie jest nieważne z mocy prawa. Jest Pani takim pełnoprawnym pracownikiem. Ma Pani prawo, a nawet obowiązek wykorzystania urlopu macierzyńskiego. Może Pani wnioskować o dodatkowy urlop macierzyński.

Jeśli pracodawca nie będzie wypełniał swoich obowiązków względem Pani prosze poinformowac o tym fakcie PIP.
 
mam nieco podobny problem więc już nie zakładałam nowego wątku.
No cóż, jesli rzeczywiście nie moze Pani zastosować się do regulaminu to musze to jakos przeżyć. A że przykro mi, że utrudnia mi Pani pracę to zupełnia odrębna sprawa :(

Miałam umowę na czas określony do 30.11.2010, w ciążę zaszłam we wrześniu tak że na dzień rozwiązania umowy byłam w 13 tc. Od 30.11 jestem na ciągłym zwolnieniu lekarskim. Aktualnie zasiłki dostaję z ZUS, tak samo będzie jak rozumiem z zasiłkiem macierzyńskim?
Tak.

Ile de facto tygodni mogę przebywać na tym zasiłku?
Na jakim zasiłku?

Do ZUSu po porodzie muszę donieść świadectwo pracy z zakładu pracy, czy jeszcze jakieś dodatkowe dokumenty są wymagane?
Tak, specjalny druk do ZUS wypełniony przez pracodawcę. Prawo nie stanowi kto przekazuje dokumenty do ZUS. Albo Pani albo pracodawca.

Druga ważna dla mnie kwestia: chciałabym jak najszybciej zajść drugi raz w ciążę, ale nie wiem, czy znajdę tak szybko pracę. Jak wygląda sprawa wypłaty zasiłków jeśli druga ciąża nastąpi podczas przebywania na zasiłku macierzyńskim?
Czy przysługuje zasiłek chorobowy i w jakiej kwocie?
W mojej ocenie zasiłek chorobowy nie należał by się.
 
Do góry