reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wypowiedzenie i co dalej ....

Evinka

zakupoholiczka
Dołączył(a)
29 Wrzesień 2010
Postów
80
Miasto
Kraków
Witam !

Jestem zatrudniona w firmie od 01.07.2005 roku na czas nieokreslony.Firma zatrudnia poniżej 10 osób.
Dzisiaj otrzymałam listem poleconym rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem.Okres wypowiedzenia (3 miesiące) upływa 31.12.2010 roku.
Od dnia 28.09.2010 przebywam na zwolnieniu z tytułu opieki nad chorym dzieckiem.
Przyczyną wypowiedzenia jest redukcja etatów.

I tu moje pytanie :Staramy się o dziecko i czy jeżeli teraz w okresie wypowiedzenia uda mi się zajsc w ciąże to jak potoczą się dalej sprawy.

Uprzejmie proszę o odpowiedz.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jeśli wypowiedzenie otrzymała Pani dzisiaj, a termin wypwiedzenia jest 3-miesieczny umowa wygaśnie 31 stycznia 2011 a nie 31 września. Nie liczy się bowiem data sporządzenia pisam, ale data doręczenia go pracownikowi tak, by mógł się z pismem zapoznać.

Jesli 31.01.2011 będzie Pani w ciąży (niezaleznie od tego jaki będzie wiek/zaawansowanie tej ciąży) umowa nie ulegnie rozwiazaniu.
 
"Nie liczy się bowiem data sporządzenia pisam, ale data doręczenia go pracownikowi tak, by mógł się z pismem zapoznać"

Rozmumiem że jeżeli pismo odebrałam 5 października to mam liczyć od dnia 5 października te trzy miesiące ?


Druga sprawa to ten wrzesień/styczeń nie bardzo rozumiem....hmmm

Podałam tak jak mam na rozwiązaniu umowy termin który upływa 31.12.2010 licząc że odebrałam list polecony 05.10.2010 to wypada że do 05.01.2011 jestem zatrudniona.Dlaczego więc wychodzi 31 styczeń 2011 że nastapi rozwiązanie umowy ?
 
Rozmumiem że jeżeli pismo odebrałam 5 października to mam liczyć od dnia 5 października te trzy miesiące ?
Nie. Wypowiedzenie liczymy w pełnych miesiącach, a zatem liczy Pani pełne miesiące po pażdzierniku - listopad, grudzień, styczeń.
Czyli reasumując czy dostałaby Pani pismo 1 czy 5 czy 10 czy 30 października, umowa wygasa 31.01.




Podałam tak jak mam na rozwiązaniu umowy termin który upływa 31.12.2010 licząc że odebrałam list polecony 05.10.2010 to wypada że do 05.01.2011 jestem zatrudniona.Dlaczego więc wychodzi 31 styczeń 2011 że nastapi rozwiązanie umowy ?
Rozwiazanie umowy w przypadku 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia przypada zawsze na koniec miesiąca kalendarzowego.
 
Mił mi, że mogłam pomóc.

Jeszcze jedno, jeśli w piśmie wypowiadającym umowę jest data wygaśnięia umowy 31.12 to napisałabym pismo do pracodawcy, ze wypowiedzenie otrzymała Pani dn. 5.10 i rozumie Pani tym samym, że umowa wygaśnie 31.01.
 
Dziekuje ! juz wiem jakie mam uczynic dalsze kroki.
Jeżeli przebywam na zwolnieniu to nie moge dostać wypowiedzenia od tego trzeba zacząć.
 
Co do zasady nie można zwolnić pracownika podczas jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy. Jesli jednak wypowiedzenie zostało wysłane przed rozpoczeciem zwolnienia lub gdy mamy do czynienia ze zwolnieniami grupowymi sąd może uznać wypowiedzenie za skuteczne.
 
Dostałam wypowiedzenie w trakcie przebywania na opiece .Rozmawiałam z szefem o wycofaniu wypowiedzenia ale mnie"olał" więc składam pozew o przywrócenie do pracy i odszkodowanie.Mam na odwołanie 7 dni.
 
reklama
Do góry