reklama

Wypowiedzenie po wychowawczym

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez soppana, 22 Luty 2013.

1. soppana

soppana Fanka BB :)

Witam,
    Moja obecna sytuacja wygląda następująco:
    - jestem zatrudniona na czas nieokreślony w dużej spółce od 03.2008r
    - od 04.2010 przebywam na urlopie wychowawczym, na który przeszłam po likwidacji mojego stanowiska pracy (a w zasadzie całego oddziału)
    - do pracy nie mam obecnie zamiaru wracać, ponieważ moje dziecko wymaga stałej opieki (ma orzeczenie) a poza tym pracodawca nie ma dla mnie żadnego stanowiska pracy.
    Mój obecny kierownik, wiedząc o mojej sytuacji jedyne co mi zaproponował to napisanie wypowiedzenia i prośbę o skrócenie czasu wypowiedzenia, co wydaję mi się niekorzystne dla mnie, bo tracę odprawę i w razie gdybym chciała pobierać zasiłek z PUP to musiałabym czekać 3 mce.
    Co w obecnej sytuacji powinnam zrobić?
    Co jeśli zostawię sprawę własnemu biegowi licząc, że ktoś gdzieś w strukturach personalnych się dopatrzy?
    Czy jeśli nic nie zrobię i 27 kwietnia nie stawię się w pracy mogę zostać zwolniona dyscyplinarnie?

2. soppana

ponawiam prośbę o podpowiedz co zrobić
    być może jakaś forumowiczka była w podobnej sytuacji?

3. reklama
  4. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

C
    zy dziecko jest niepełnosprawne (orzeczenie)? Jesli tak, moze Pani wykorzystac dodatkowy urlop wychowawczy (3 lata).
    Jak to się nie dopatrzy? Że pracownika nie ma?
    Tak.

5. soppana

Że kończy się urlop i nie ma stanowiska pracy, to duża korporacja

Tak, dziecko ma orzeczenie, ale idzie do przedszkola a ja będę pracować jako opiekun w tym przedszkolu, ale to dopiero od września

nie chcę też tracić odprawy, bo to pracodawca zlikwidował moje miejsce pracy, pozostałych pracowników przeniesiono do innych punktów a tylko ja ze względu na dziecko zostałam na lodzie.
    Na razie chyba będę czekać na ruch ze strony pracodawcy
    dziękuję

6. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Rzeczywiscie myśli Pani, że to możliwe? Że będzie Pani dostawała co mieisąc pensje a nikt nie zauważy, ze nie wrocił Pani do pracy?

To moze warto przedłużyć urlop do tego czasu?

Ale to pani teraz chce porzucić pracę.

Pracodawca nie musi wykonywać żadnych "ruchów". To pracownik ma po urlopie wrócić do pracy.

Poleć forum