reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wypowiedzenie po wychowawczym

soppana

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Wrzesień 2007
Postów
1 712
Miasto
szprotawa
Witam,
Moja obecna sytuacja wygląda następująco:
- jestem zatrudniona na czas nieokreślony w dużej spółce od 03.2008r
- od 04.2010 przebywam na urlopie wychowawczym, na który przeszłam po likwidacji mojego stanowiska pracy (a w zasadzie całego oddziału)
- do pracy nie mam obecnie zamiaru wracać, ponieważ moje dziecko wymaga stałej opieki (ma orzeczenie) a poza tym pracodawca nie ma dla mnie żadnego stanowiska pracy.
Mój obecny kierownik, wiedząc o mojej sytuacji jedyne co mi zaproponował to napisanie wypowiedzenia i prośbę o skrócenie czasu wypowiedzenia, co wydaję mi się niekorzystne dla mnie, bo tracę odprawę i w razie gdybym chciała pobierać zasiłek z PUP to musiałabym czekać 3 mce.
Co w obecnej sytuacji powinnam zrobić?
Co jeśli zostawię sprawę własnemu biegowi licząc, że ktoś gdzieś w strukturach personalnych się dopatrzy?
Czy jeśli nic nie zrobię i 27 kwietnia nie stawię się w pracy mogę zostać zwolniona dyscyplinarnie?
 
reklama
- jestem zatrudniona na czas nieokreślony w dużej spółce od 03.2008r
- od 04.2010 przebywam na urlopie wychowawczym, na który przeszłam po likwidacji mojego stanowiska pracy (a w zasadzie całego oddziału)
- do pracy nie mam obecnie zamiaru wracać, ponieważ moje dziecko wymaga stałej opieki (ma orzeczenie) a poza tym pracodawca nie ma dla mnie żadnego stanowiska pracy.
Mój obecny kierownik, wiedząc o mojej sytuacji jedyne co mi zaproponował to napisanie wypowiedzenia i prośbę o skrócenie czasu wypowiedzenia, co wydaję mi się niekorzystne dla mnie, bo tracę odprawę i w razie gdybym chciała pobierać zasiłek z PUP to musiałabym czekać 3 mce.
Co w obecnej sytuacji powinnam zrobić?
C
zy dziecko jest niepełnosprawne (orzeczenie)? Jesli tak, moze Pani wykorzystac dodatkowy urlop wychowawczy (3 lata).
Co jeśli zostawię sprawę własnemu biegowi licząc, że ktoś gdzieś w strukturach personalnych się dopatrzy?
Jak to się nie dopatrzy? Że pracownika nie ma?
Czy jeśli nic nie zrobię i 27 kwietnia nie stawię się w pracy mogę zostać zwolniona dyscyplinarnie?
Tak.
 
Jak to się nie dopatrzy? Że pracownika nie ma?
Że kończy się urlop i nie ma stanowiska pracy, to duża korporacja

Tak, dziecko ma orzeczenie, ale idzie do przedszkola a ja będę pracować jako opiekun w tym przedszkolu, ale to dopiero od września

nie chcę też tracić odprawy, bo to pracodawca zlikwidował moje miejsce pracy, pozostałych pracowników przeniesiono do innych punktów a tylko ja ze względu na dziecko zostałam na lodzie.
Na razie chyba będę czekać na ruch ze strony pracodawcy
dziękuję
 
Że kończy się urlop i nie ma stanowiska pracy, to duża korporacja
Rzeczywiscie myśli Pani, że to możliwe? Że będzie Pani dostawała co mieisąc pensje a nikt nie zauważy, ze nie wrocił Pani do pracy?

Tak, dziecko ma orzeczenie, ale idzie do przedszkola a ja będę pracować jako opiekun w tym przedszkolu, ale to dopiero od września
To moze warto przedłużyć urlop do tego czasu?

nie chcę też tracić odprawy, bo to pracodawca zlikwidował moje miejsce pracy, pozostałych pracowników przeniesiono do innych punktów a tylko ja ze względu na dziecko zostałam na lodzie.
Ale to pani teraz chce porzucić pracę.

Na razie chyba będę czekać na ruch ze strony pracodawcy
Pracodawca nie musi wykonywać żadnych "ruchów". To pracownik ma po urlopie wrócić do pracy.
 
Do góry