reklama

Wypowiedzenie umowy o prace, a ciąża

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Klaudyna92, 30 Sierpień 2016.

1. Klaudyna92

Klaudyna92 Fanka BB :)

Czesc Dziewczyny :) Pisze do Was z takim pytankiem, może któras akurat mi pomoże. A więc...
    W ubiegły poniedziałek złożyłam wypowiedzenie o pracę za porozumieniem stron. Od kilku dni wiem, ze jestem w ciazy. W piatek mam pierwsza wizyte u lekarza.

Czy sa jakies szanse,abym dostała jakies pieniazki z ZUSu?

Z góry dziękuje za odpowiedzi :-)

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

2. Lui :)

Lui :) Czekając na cud :)

Obawiam się, że z takiej sytuacji nie będziesz miała żadnych pieniążków. Co innego jakby pracodawca chciał Cię zwolnić, a Ty byłabyś już wtedy w ciąży to nie może wypowiedzieć Ci umowy. Jesteś chroniona kodeksem pracy. Ale nie wiem jak to wygląda w przypadku kiedy Ty składasz wypowiedzienie. Po urodzeniu dziecka należy Ci się przez 12 miesięcy 1000 zl co miesiąc.

3. reklama
  4. Lui :)

Lui :) Czekając na cud :)

Składając wypowiedzenie wiedziałaś o ciąży?

5. Klaudyna92

Dobrze wiedzieć :-) Dziękuje Lui za odpowiedź

6. olcia1718

olcia1718 Fanka BB :)

Tak jak pisze Lui.
    A dlaczego złożyłas wypowiedzenie jak staralas się o dzidzie?;)
    Po urodzeniu będzie się należeć 1000 zl rok z tego względu ze nie masz zatrudnienia.

7. Klaudyna92

Nie wiedzialam o ciazy, a z racji tego ze psychocznie nie moglam tam wytrzymac-zwolnilam sie
    Ale jakby nie było, najwazniejsze, aby dzidzia byla zdrowa, z reszta sobie poradzimy

8. rozmaryn

rozmaryn Fanka BB :)

Moim zdaniem jest szansa. Pytanie tylko czy rozwiązałaś umowę od dnia czy z okresem wypowiedzenia. Bo jak jesteś jeszcze na okresie wypowiedzenia to możesz te wypowiedzenie cofnąć i formalnie wrócić do pracy i pójść w d razu na l4 wtedy należy Ci się kasa tak jakbyś normalnie pracowała.

9. Klaudyna92

rozmaryn niestety bez okresu wypowiedzenia.

10. reklama
  11. agnesis

agnesis Fanka BB :)

Mi też wydaje się, że jeśli jesteś na okresie wypowiedzenia to można wypowiedzenie cofnąć. Poszukaj jest mnóstwo artykułów na ten temat.
    Co innego jeśli umowa już została rozwiązana, to odwrotu raczej nie ma.

12. agnesis

agnesis Fanka BB :)

Aha dopiero doczytałam. To już wszystko jasne, niestety :(

Poleć forum