reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wypowiedzenie umowy o prace, a ciąża

Klaudyna92

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Sierpień 2016
Postów
217
Czesc Dziewczyny :) Pisze do Was z takim pytankiem, może któras akurat mi pomoże. A więc...
W ubiegły poniedziałek złożyłam wypowiedzenie o pracę za porozumieniem stron. Od kilku dni wiem, ze jestem w ciazy. W piatek mam pierwsza wizyte u lekarza.

Czy sa jakies szanse,abym dostała jakies pieniazki z ZUSu?

Z góry dziękuje za odpowiedzi :-)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Obawiam się, że z takiej sytuacji nie będziesz miała żadnych pieniążków. Co innego jakby pracodawca chciał Cię zwolnić, a Ty byłabyś już wtedy w ciąży to nie może wypowiedzieć Ci umowy. Jesteś chroniona kodeksem pracy. Ale nie wiem jak to wygląda w przypadku kiedy Ty składasz wypowiedzienie. Po urodzeniu dziecka należy Ci się przez 12 miesięcy 1000 zl co miesiąc.
 
Tak jak pisze Lui.
A dlaczego złożyłas wypowiedzenie jak staralas się o dzidzie?;)
Po urodzeniu będzie się należeć 1000 zl rok z tego względu ze nie masz zatrudnienia.
 
Nie wiedzialam o ciazy, a z racji tego ze psychocznie nie moglam tam wytrzymac-zwolnilam sie [emoji52]
Ale jakby nie było, najwazniejsze, aby dzidzia byla zdrowa, z reszta sobie poradzimy [emoji5]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moim zdaniem jest szansa. Pytanie tylko czy rozwiązałaś umowę od dnia czy z okresem wypowiedzenia. Bo jak jesteś jeszcze na okresie wypowiedzenia to możesz te wypowiedzenie cofnąć i formalnie wrócić do pracy i pójść w d razu na l4 wtedy należy Ci się kasa tak jakbyś normalnie pracowała.
 
Mi też wydaje się, że jeśli jesteś na okresie wypowiedzenia to można wypowiedzenie cofnąć. Poszukaj jest mnóstwo artykułów na ten temat.
Co innego jeśli umowa już została rozwiązana, to odwrotu raczej nie ma.
 
reklama
Do góry