reklama

Wypowiedzenie umowy o prace po urlopie macierzynskim

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez barbara36, 3 Październik 2011.

1. barbara36

barbara36 Zaciekawiona BB

Po urlopie macierzyńskim wykorzystalam zaległy urlop wypoczynkowy i w dniu dzisiejszym wróciłam do pracy. Od razu na dzień dobry dostałam wypowiedzenie. Czy pracodawca może wypowiedzieć uwowe po urlopie macierzyńskim? Czy nie przysługuje jakiś okres ochronny przez miesiąc ? Dodam, ze zatrudniona bylam na czas okreslony.
    Proszę pilnie o odpowiedź. Dziękuje

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Po zakończeniu urlopu pracodawca może skutecznie wypowiedzieć umowę. Nie ma okresu ochronnego po powrocie z urlopu.

3. reklama
  4. kaka81

kaka81 Zaciekawiona BB

Dzień dobry,

a czy jeśli po powrocie z urlopu macierzyńskiego skróci się czas pracy np z 40 godzin do 30 to czy wtedy przysługuje okres ochronny? Na jak długo można skrócić czas pracy ?

jeśli np chciałabym skrócić czas pracy na pół etatu na pół roku to czy po tym okresie pracodawca może mi odmówić zwiększenia liczby godzin do całego etatu?

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Tak ale tylko gdy zmniejszenie nastepuje w trybie art 186(7) KP.

Na tyle, ile trwałby urlop wychowawczy czyli na 3 lata, ale ochrona przed wypowiedzeniem trwa nie dłużej niż 12 m-cy od dnia złożenia wniosku.

Nie. Powrót do zwiekszonego wymiaru po okresie wskazanym we wniosku o obniżenie następuje automatycznie.

Poleć forum