reklama

Wypowiedzenie umowy o pracę

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez rybcia28, 20 Listopad 2011.

 1. rybcia28

  rybcia28 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,

  Jak rozwiązać następujący problem.
  W przyszły wtorek pracodawca wręczy mężowi wypowiedzenie umowy o pracę na piśmie w związku z likwidacją firmy. Umowa o pracę była zawarta na czas określony - 2 lata, z okresem wypowiedzenia 2 tygodni. Prawdopodobnie w wypowiedzeniu będzie zawarte, że do końca roku mąż jest zatrudniony. Mąż znalazł już zatrudnienie w innej firmie i musiał by wstawić się u nowego pracodawcy z początkiem grudnia. Mężowi zostało jeszcze 9 dni urlopu wypoczynkowego.
  Mąż przyjmie we wtorek to wypowiedzenie. Czy jest możliwość aby już po wręczeniu go przez pracodawcę, mąż mógł złożyć swoje wypowiedzenie z początkiem grudnia? Czy to jest na zasadzie, że "kto pierwszy ten lepszy" i wówczas jego wypowiedzenie jest ważne?
   
 2. reklama
 3. Melulu

  Melulu TP 15.01.2009 r.

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Przy umowie na czas określony niezależnie od tego, która strona wypowiada umowę, termin jest taki sam. Nic jednak nie szkodzi na przeszkodzie, aby nawet po otrzymaniu wypowiedzenia, Twój Mąż zgłosił się do pracodawcy z propozycją ustalenia innego, niż wynikający z przepisowego okresu wypowiedzenia, terminu rozwiązania stosunku pracy. Jeśli pracodawca się zgodzi na zaproponowany przez Męża termin, to podpisują dodatkowe porozumienie odnośnie dnia rozwiązania umowy o pracę i umowa rozwiązuje się w takim dniu, jaki sobie obie strony wpisały porozumieniu. Nie zmienia to trybu rozwiązania umowy o pracę - nadal pozostaje to wypowiedzenie pracodawcy.
  Albo można po prostu podpisać porozumienie stron i wtedy już w ogóle termin można sobie ustalić jak się strony dogadają.
   

Poleć forum