reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wypowiedzenie umowy

iza:)

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2009
Postów
461
Witam. Pracuję w dużej sieci już ponad 3 lata na podstawie umowy o pracę na czas określony (do sierpnia 2011 z okresem wypowiedzenia 2 tygodnie). W lipcu zmieniła się kierowniczka. Z początku wszystko wyglądało dobrze. W sierpniu poszłam na urlop i do pracy wróciłam 24.08. Po powrocie okazało się że kierowniczka jest wyjątkowo wrogo do mnie nastawiona ( robota moich "koleżanek"). Wczoraj zrobiła mi karczemną awanturę za to że rozmawiam z innym pracownikiem na temat pracy. Ona nie życzy sobie takich rozmów i dlatego mnie zwalnia. Nie potrafiła podać mi żadnych racjonalnych powodów jedynie rozmowę z koleżanką (nawet nie w godzinach pracy). Skontaktowałam się z koordynatorem regionu, który stwierdził że Pani ta nie jest osobą mającą prawo mnie zwolnić. Mam normalnie przychodzić do pracy bo to on decyduje kogo zatrudnia. Kierowniczka jednak chce zmusić mnie do złożenia wypowiedzenia. Jak sama tego nie zrobię w wyznaczonym terminie to ona załatwi to "inaczej". Obawiam się że dopnie swego gdyż jest protegowaną kadrowej.
Czy mogę wystąpić do sądu pracy? Przeciwko kierowniczce czy właściwemu pracodawcy.
 
reklama
Nie nie dostałam. Czy pracodawca nie powinien podać racjonalnych powodów czy może zwolnić pracownika "bo tak"
 
Pracodawca nie ma obowiązku uzasadniania wypowiedzenia umowy zawartej na czas okreslony. Gdyby umowa była zawarta na czas nieokreslony miałby taki obowiązek.
Pracodawca może Pani wypowiedzieć umowę i nie tłumaczyć sie z tego. Oczywiscie z zachowaniem okresu wypowiedzenia.
 
Jesli ma Pani na myśli to, ze pracodawca moze ot tak wypowiedzieć Pani umowę nie podając przyczyny to owszem, może. Takie są konsekwencje podpisywania umów na czas określony z możliwoscią wypowiedzenia.
 
Do góry