reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wypowiedzenie z pracy a L4

emyly

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2010
Postów
1 239
Miasto
ZIELONA CZĘŚĆ ŚLĄSKA
Witam. Chciałabym uzyskać odpowiedz na takie pytanie. Złozyłam wymówienie z pracy z zachowaniem okresu wypowiedzenia, za porozumieniem stron. Ostatni dzien mojej pracy miał przypadać na ostatni dzień lipca 2011. Tymczasem okazało się, ze jestem w ciąży. Z powodu szkodliwych warunków w pracy, na cały okres ciązy dostaje się L4. Czy w tym momencie umowa przedłuza się do czasu porodu czy jednak następuje rozwiązanie umowy pomimo zwolnienia lekarskiego?
 
reklama
Witam. Chciałabym uzyskać odpowiedz na takie pytanie. Złozyłam wymówienie z pracy z zachowaniem okresu wypowiedzenia, za porozumieniem stron. Ostatni dzien mojej pracy miał przypadać na ostatni dzień lipca 2011. Tymczasem okazało się, ze jestem w ciąży. Czy w tym momencie umowa przedłuza się do czasu porodu czy jednak następuje rozwiązanie umowy pomimo zwolnienia lekarskiego?

Kodeks pracy nie przewiduje gotowych rozwiązań takiej sytuacji. Można jednak zastosować wykładnię sądów dotyczącą wypowiedzenia lub rozwiązania umowy o pracę kobiety w ciąży, która nie wiedziała o tym, że jest w ciąży. Może Pani uchylić się od skutków wypowiedzenia złożonego w czasie, gdy była w ciąży, ale o tym nie wiedziała. Należy zgłosić ten fakt pracodawcy i poprosic o możliwość wycofania wypowiedzenia. Jesli pracodawca się nie zgodzi, pozostaje droga sądowa, ale to własciwie formalnosć.

Z powodu szkodliwych warunków w pracy, na cały okres ciązy dostaje się L4.
To nie jest wskazanie do zwolnienia lekarskiego. To podstawa do przeniesienie praconicy na inne stanowisko lub zwolnienia jej z obowiązku świadczenia pracy.
 
Do góry