reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

wypowiedzenie z pracy a L4

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez emyly, 31 Maj 2011.

 1. emyly

  emyly Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam. Chciałabym uzyskać odpowiedz na takie pytanie. Złozyłam wymówienie z pracy z zachowaniem okresu wypowiedzenia, za porozumieniem stron. Ostatni dzien mojej pracy miał przypadać na ostatni dzień lipca 2011. Tymczasem okazało się, ze jestem w ciąży. Z powodu szkodliwych warunków w pracy, na cały okres ciązy dostaje się L4. Czy w tym momencie umowa przedłuza się do czasu porodu czy jednak następuje rozwiązanie umowy pomimo zwolnienia lekarskiego?
   
 2. reklama
 3. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Kodeks pracy nie przewiduje gotowych rozwiązań takiej sytuacji. Można jednak zastosować wykładnię sądów dotyczącą wypowiedzenia lub rozwiązania umowy o pracę kobiety w ciąży, która nie wiedziała o tym, że jest w ciąży. Może Pani uchylić się od skutków wypowiedzenia złożonego w czasie, gdy była w ciąży, ale o tym nie wiedziała. Należy zgłosić ten fakt pracodawcy i poprosic o możliwość wycofania wypowiedzenia. Jesli pracodawca się nie zgodzi, pozostaje droga sądowa, ale to własciwie formalnosć.

  To nie jest wskazanie do zwolnienia lekarskiego. To podstawa do przeniesienie praconicy na inne stanowisko lub zwolnienia jej z obowiązku świadczenia pracy.
   

Poleć forum