reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wypowiedzenie zaraz po powrocie z macierzyńskiego.

linkowa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Czerwiec 2019
Postów
68
Jak to wygląda od strony prawnej?
Czy zaraz po powrocie do pracy pracodawca może wręczyć mi wypowiedzenie z zachowaniem okresu wypowiedzenia?
Czy przy umowie na czas nieokreślony przysługuje mi wtedy dodatkowo odprawa?
 
reklama
Jak to wygląda od strony prawnej?
Czy zaraz po powrocie do pracy pracodawca może wręczyć mi wypowiedzenie z zachowaniem okresu wypowiedzenia?
Czy przy umowie na czas nieokreślony przysługuje mi wtedy dodatkowo odprawa?

Może wręczyć. Odprawa przysługuje tylko w przypadku likwidacji stanowiska pracy umowa tu nie ma nic do rzeczy.
 
Ostatnia edycja:
Podpowiedź : jeśli weźmiesz niepełny wymiar wychowawczego np 15 minut dziennie czyli np 1/8, 1/16/ 1/24 etatu (możesz ! Pracodawca nie może Ci tego odmówić, wysyłasz wniosek i ma to moc prawną) to jesteś chroniona przed zwolnieniem przez rok jakbyś była na „pełnym” wychowawczym.
Jesli boisz się dyskryminacji prze macierzyństwo to
jest to dobry sposób.
 
Podpowiedź : jeśli weźmiesz niepełny wymiar wychowawczego np 15 minut dziennie czyli np 1/8, 1/16/ 1/24 etatu (możesz ! Pracodawca nie może Ci tego odmówić, wysyłasz wniosek i ma to moc prawną) to jesteś chroniona przed zwolnieniem przez rok jakbyś była na „pełnym” wychowawczym.
Jesli boisz się dyskryminacji prze macierzyństwo to
jest to dobry sposób.

To nie jest niepełny wymiar wychowawczego.

To działa tak, że jeśli ktoś nie korzysta z urlopu wychowawczego, to może złożyć wniosek o skrócenie etatu (minimum pół etatu musi zostać, może zostać wiecej, byleby nie cały - np. 15/16, 7/8 itp.). Pracodawca musi się na takie obnizenie etatu zgodzić, a co więcej przez rok nie może takiej osoby zwolnić, więc jeśli ktoś się obawia, że po powrocie do pracy otrzyma wypowiedzenie to jest to idealne rozwiązanie. Jak się wraca na pełen etat, żadnej ochrony nie ma.
 
Moze, tylko musi uregulować sprawy zaległego urlopu, więc albo trzeba go odebrać albo pracodawca wypłaca należną kwotę.
Pozwolę sobie wcisnąć w temat ☺️ a jeśli mnie skończy się umowa z zakładem pracy w trakcie trwania macierzyńskiego to dostanę ekwiwalent za urlop wypoczynkowy z czasu l4 w ciąży i za czas urlopu macierzyńskiego?
 
Jak to wygląda od strony prawnej?
Czy zaraz po powrocie do pracy pracodawca może wręczyć mi wypowiedzenie z zachowaniem okresu wypowiedzenia?
Czy przy umowie na czas nieokreślony przysługuje mi wtedy dodatkowo odprawa?
Może zwolnić,ale musi to też uargumentować. Na wypowiedzeniu musi być konkretny powód zwolnienia.
Odprawa należy się tylko wtedy gdy zwolnienie jest z winy pracodawcy i zatrudnia on co najmniej 20 pracowników.
@Carry88 nie tylko przy likwidacji stanowiska pracy bo powodów może być wiele.
 
Może zwolnić,ale musi to też uargumentować. Na wypowiedzeniu musi być konkretny powód zwolnienia.
Odprawa należy się tylko wtedy gdy zwolnienie jest z winy pracodawcy i zatrudnia on co najmniej 20 pracowników.
@Carry88 nie tylko przy likwidacji stanowiska pracy bo powodów może być wiele.

Ale nie z samego powodu wypowiedzenia umowy na czas nieokreślony.
 
To nie jest niepełny wymiar wychowawczego.

To działa tak, że jeśli ktoś nie korzysta z urlopu wychowawczego, to może złożyć wniosek o skrócenie etatu (minimum pół etatu musi zostać, może zostać wiecej, byleby nie cały - np. 15/16, 7/8 itp.). Pracodawca musi się na takie obnizenie etatu zgodzić, a co więcej przez rok nie może takiej osoby zwolnić, więc jeśli ktoś się obawia, że po powrocie do pracy otrzyma wypowiedzenie to jest to idealne rozwiązanie. Jak się wraca na pełen etat, żadnej ochrony nie ma.
O to właśnie mi chodzi :)
 
reklama
Do góry