reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wypowiedzenie zmieniające a powrót po urlopie macierzyńskim do pracy

Dołączył(a)
5 Lipiec 2011
Postów
1
Szanowna Pani,
mam duży problem i potrzebuję pomocy. Moja sytuacja wygląda następująco:
1. w styczniu 2010 zaszłam w ciążę
2. w lutym 2010 dowiedziałam się, że jestem w tejże ciąży oraz pracodawca próbował wręczyć mi wypowiedzenie zmieniające z powodu likwidacji stanowiska pracy (likwidowano zespół, którego byłam kierownikiem)
3. w związku z problemami zdrowotnymi w ciąży przebywałam na zwolnieniu lekarskim (poród dnia 17/10/10)
4. na urlopie macierzyńskim byłam do 15/03/2011 a następnie na urlopie wypoczynkowym i na 3 zwolnieniach lekarskich na dzieci i na siebie
5. do pracy wróciłam 04/07/2011 i dostałam wypowiedzenie zmieniające w oparciu o art. 42 par. 1, 2, i 3 Kodeksu pracy obniżające moje wynagrodzenie i stanowisko, które w mojej ocenie nie odpowiadają moim kwalifikacjom
6. dodam ponadto, że wróciłam do pracy korzystając z ochrony na niepełny wymiar czasu pracy.
Moje pytani związane z ww. sytuacją są następujące:
1. czy przysługuje mi odszkodowanie w związku z tym wypowiedzeniem (staż pracy 12 lat)? Czy po odszkodowanie muszę udać się do sądu, czy też pracodawca powinien wypłacić je automatycznie, jeśli nie przyjmę jego warunków?
2. czy pracodawca może skrócić na mój wniosek okres wypowiedzenia do np. 1,2 tygodni?
3. jeśli powyższe będzie wymagało wniesienia odwołania do sądu pracy, czy mogę prosić o namiary na jakąś dobrą kancelarię w Warszawie lub ewentualnie informację, gdzie takowej szukać?
Będę bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź, gdyż mam mało czasu na ewentualny wniosek do sądu pracy.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka
 
reklama
Do góry