reklama

wypożyczalnia zabawek

Temat na forum 'W co się bawić?' rozpoczęty przez wypozyczalnia, 30 Maj 2010.

?

Czy korzystałabyś z internetowej wypożyczalni zabawek?

1. Tak

głosów: 7
    46,7%
  2. Nie

głosów: 6
    40,0%
  3. Sporadycznie

głosów: 2
    13,3%
  1. wypozyczalnia

wypozyczalnia Początkująca w BB

Przede wszystkich chciałbym przywitać wszystkie mamy na forum.

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem uruchomienia internetowej wypożyczalni zabawek dla dzieci w wieku 2-7 lat. Podobne inicjatywy spotkały się z pozytywnym odezwem ze strony rodziców na zachodzie Europy jak i w Stanach Zjednoczonych.
    W dużym skrócie opiszę sam pomysł:

Rodzic rejestruje się na stronie, podobnie jak w sklepie internetowym. Spośród wielu zabawek zaprezentowanych na stronie (opisanych ze zdjęciem, skatalogowanych według przedziału wiekowego i rodzaju zabawek) wybiera pakiet kilku (bądź jednej), które wypożycza na określony czas. Jeżeli dziecku znudzą się zabawki (bądź tylko część z nich) rodzic odsyła je na adres sklepu i zamawia kolejne (również wybrane przez siebie) tak aby ich ilość pokrywała się z zamawianym pakietem. Wszystko odbywałoby się na zasadzie cyklicznego abonamentu, gdzie rodzic w każdej chwili może zrezygnować z przedłużania go i wypożyczania kolejnych zabawek.
    Oczywiście jeżeli dziecku spodobała by się zabawka i nie znudziła po jakimś czasie użytkowania, rodzic zamiast przedłużać abonament może kupić daną zabawkę.

Zabawki na których koncentrowała by się wypożyczalnia to zabawki edukacyjne, elektroniczne również do zabawy dla kilku dzieci.
    Oczywiście wszystkie produkty dostępne na stronie byłyby czyszczone zaraz po zwrocie gorącą parą, bądź produktami nie wywołującymi alergii i bezpiecznymi dla najmłodszych.

Idea wypożyczalni zabawek wydaje się ciekawa z wielu powodów.
    Rodzic może w ten sposób pozwolić sobie finansowo na dużo więcej zabawek, niż kupując je w sklepie. Oszczędza się również miejsca w mieszkaniu na kolejne gadżety, które dziecku już dawno się znudziły, oraz można zobaczyć, czy nasza pociecha rzeczywiście będzie bawiła się i interesowała konkretną zabawką.

Jak mamy spoglądają na pomysł wypożyczalni zabawek?
    Będę wdzięczny za wszystkie komentarze związane z pomysłem.

Ostatnia edycja: 30 Maj 2010
  2. natusa1988

natusa1988 Mamusia Maksia i Aleksa

Pomysł nie jest zły ;-) Jednak wszystko zależy od ceny, jaką trzeba by zapłacić za wypożyczenie takich zabawek. Ale generalnie to dość fajna sprawa. Zamiast wydawać na zabawki dla dziecka, które i tak w końcu się nimi znudzi, to tak na chwilkę się daną rzecz pożycza. Dla mnie bomba :-D

3. reklama
  4. kakakarolina

kakakarolina Moderator

Mnie też się podoba. Tylko dzieci strasznie niszczą ....

5. emiolka24

emiolka24 Fanka BB :)

Dokładnie. Zgadzam się z przedmówczyią. Ale pomysł mi się podoba :-D

6. mama&tata

mama&tata Początkująca w BB

udało mi się w końcu znaleźć tą wypożyczalnię
    www.olito.pl
    już się zabieram do przeglądania zabawek :-)))

7. karafunia

karafunia Zaciekawiona BB

pomimo tego, że zabawki są czyszczone, jakoś bym miała opór żeby dać taką zabawkę synkowi... a dzieci niestety wszystko gryzą (lub próbują :) )
    No i nie widzę możliwości żeby oddać taką zabawkę w niezmienionym stanie... już chyba wolę jednak odżałować troszke pieniędzy, kupić i nie zastanawiać się jakie odszkodowanie zaraz będe płacić :)

8. MaciekG

MaciekG Początkująca w BB

mi również pomysł się podoba i znalazłem jeszcze wypożyczalnię działającą na terenie Warszawy www.wypozyczalniazabawek.pl

9. ananama

ananama Początkująca w BB

10. reklama
  11. Maluch2004.pl

Maluch2004.pl Zaciekawiona BB

Z tego co mi wiadomo,to w Polsce funkcjonują już takie wypożyczalnie,tylko ze jest to nowość,wiec nie wiadomo jak się sprawdzają. Ciekawi mnie co się dzieje w przypadku kiedy dziecko zniszczy zabawkę,wtedy rodzic odkupuje ją do sklepu?

12. tomeh

tomeh Zaciekawiona BB

Jak ceny by były realne to na pewno pomysł jest dobry w dużym mieście

Poleć forum