reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka 2011 - co warto mieć, co odpuścić, co zabrać do szpitala

WYPRAWKA DO SZPITALA

DLA CIEBIE:
- dowód osobisty
- nr NIP swój i pracodawcy
- legitymacja ubezpieczeniowa
- karta przebiegu ciąży
- wyniki badań
- grupa krwi
- Trzy bawełniane koszule ( jedna do porodu, dwie z guziczkami do karmienia)
- szlafrok, biustonosz do karmienia, kilka sztuk większych majtek, ciepłe skarpetki, kapcie, klapki pod prysznic,
- płyn do higieny intymnej, środek przeciwzapalny (np Tantum rosa) żel pod prysznic, szczoteczka i pasta do zębów, nawilżający sztyft do ust, krem do brodawek, paczka dużych podpasek, chusteczki higieniczne, papier toaletowy, ręczniki papierowe, dwa ręczniki, golarka jednorazowa, 2-3 podkłady na łóżko, wkładki laktacyjne
- telefon komórkowy z ładowarką
- odciągacz
- kilka litrów wody niegazowanej
( ja jeszcze wezmę owoce suszone, jabłka -bo można się obudzić w nocy i umrzeć z głodu, a suszone owoce i musli pomagają w pierwszej kupce, co po porodzie jest stresujące)
 
reklama
WYPRAWKA DO SZPITALA
DLA MALUSZKA:

- 2-3 pary śpioszków lub pajacyków
- 2-3 koszulki, kaftanik, dwie pary skarpetek, cienka czapeczka bez wiązania, śpiworek, rożek lub kocyk, kombinezon na wyjście
- chusteczki nawilżane, pieluszki jednorazowe
- krem do pielęgnacji pupy
- jałowe gaziki, sól fizjologiczna
- ręcznik z kapturkiem
- pieluszka tetrowa
- mała poduszka do karmienia
 
Dziewczyny a jakie pokupowałyscie podklady na łózko? Jakas konkretna firma? Gdzie mozna je kupic?

I to samo odnosnie większych podpasek, czy takie ktore maja siateczke czy inne?
 
te podkłady napewno w aptekach są ja kupiłam na allegro bo więcej rzeczy brałam to takie typowe szpitalne ja nie mam z żadnej firmy ;) ja mam duże podkłady typowo poporodowe z belli a podpaski nie wiem ale może też z bella kupie takie mega zwykłe

Damqelle - a po co ręcznik z kapturkiem? bo wszędzie piszą a w sumie nie wiem na co mi tak jak my nie będziemy kąpać same tylko pielęgniarki
 
arisko - nie wiem po co ten ręcznik w zasadzie. Ale różnie to widać w szpitalach bywa - no i nie wiemy ile przyjdzie nam tam czasu spędzić ani co będzie potrzebne.
malta - ja bym nie polecała podpasek z siateczką, mogą podrażniać szwy a to nie jest miłe.
 
podkłady poporodowe są belli ale też są takie zwykłe tanie absorgen chyba sie to nazywa, jak ktos liczy sie z kazdym groszem to warto kupic te, nie maja pieknego opakowania a tak samo chłoną... a jeśli chodzi o podkłady na łóżko, bo nie każdy szpital daje to też mozna kupić podkłady seni albo belli... ja kupowałam tutaj, może Wam się też przyda link

MamiTati.pl - Internetowy Sklep Dla Niemowląt i Dla Dzieci
 
Dziewczyny takie podkłady wprawdzie dla niemowlaków do przewijania, ale mozna myślę ewentualnie wykorzystać na łózko szpitalne, teraz są w promocji w rossmanie za 10 szt 9.90 jest też krem do pielęgnacji brodawki chyba za 6.99 z lanoliną
 
reklama
Co do kremu na brodawki koleżanka poleciła mi Maltan. Mówiła, że jest rewelacyjny. Teraz gdy już nie karmi swojego brzdąca wykorzystuje maść do leczenia ran. Maść można stosować i dla dzieci i dla dorosłych. Co do wkładek laktacyjnych to kuzynka poleciła mi wkładki z rossmana. Takie w niebieskim opakowaniu. Jej zdaniem najlepsze i nie przeciekają(oczywiście ostrzegła, że na początku to ona oprócz wkładek używała jeszcze pieluszk tetrowych, tak sie z niej lało).
 
Do góry