reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka apteczna

reklama
Musi have: Octenisept (ten mały spokojnie starczy), patyczki do uszu dla dzieci, waciki dla dzieci, gaziki jałowe, krem na odparzenia pieluszkowe (u mnie penaten, sól fizjologiczna, grucha do nosa :D, podkłady poporodowe, ze 4 paczki na początek, podkłady na lóżko te duże dla siebie, tantum rosa, witamina D 400 jednostek (od 8 doby) polecam ibuvit D twist off, przy mleku modyfikowanym probiotyk biogaja badz vivomix, paracetamol w czopkach, i ibuprom dla dzieci, termometr, czopki glicerynowe,
Mi się przydałyjeszcze: Kapturki na sutki i maść na sutki z ziaji, laktator,


O właśnie, zapomniałam. Majtki siateczkowe ( ja miałam wielorazowe bo lepiej przepuszczają powietrze, są miękkie i delikatniejsze od jednorazowych). Jeżeli chcecie przechowywać pokarm to kupcie woreczki jeszcze. Ja miałam z baby ono. Bardzo fajne. Podkład dla dziecka na łóżeczko. Ja mam z canpola taką ceratkę jakby.
A z nie aptecznych to podkłady na przewijak, pieluch tetrowych z 15 minimum, flanelowych z 5, chusteczki do pupy, pampersy 1, balsam do ciała, coś do kąpieli, ziajka na ciemieniuchę, miekka szczotka do włosów, nożyczki do paznokci, proszek i plyn do prania, i polecam miec rumianek na brzuszek, olej lniany (dodaje sie do mleka 4 krople jakby kupy nie bylo), herbatka z rosmana babydream koperkowa i oczywiście ubranka :D

A jezeli chodzi o octenisept to nawet ja pępuszek będziecie smarować spirytusem to i tak kupcie. Octeniseptem mozna psikać swoje krocze po sn bądź raby po cc żeby szybciej się goiło.

Z apteki gemini polecam też butelki dr Brown's. Poczytajcie sobie o nich. Warto.

Ja miałam laktator ręczny z canpola i byłam zadowolona. W 10 minut miałam całą flaszkę z dwóch piersi. I jeszcze sobie pomroziłam.
 
O właśnie, zapomniałam. Majtki siateczkowe ( ja miałam wielorazowe bo lepiej przepuszczają powietrze, są miękkie i delikatniejsze od jednorazowych). Jeżeli chcecie przechowywać pokarm to kupcie woreczki jeszcze. Ja miałam z baby ono. Bardzo fajne. Podkład dla dziecka na łóżeczko. Ja mam z canpola taką ceratkę jakby.
A z nie aptecznych to podkłady na przewijak, pieluch tetrowych z 15 minimum, flanelowych z 5, chusteczki do pupy, pampersy 1, balsam do ciała, coś do kąpieli, ziajka na ciemieniuchę, miekka szczotka do włosów, nożyczki do paznokci, proszek i plyn do prania, i polecam miec rumianek na brzuszek, olej lniany (dodaje sie do mleka 4 krople jakby kupy nie bylo), herbatka z rosmana babydream koperkowa i oczywiście ubranka :D

A jezeli chodzi o octenisept to nawet ja pępuszek będziecie smarować spirytusem to i tak kupcie. Octeniseptem mozna psikać swoje krocze po sn bądź raby po cc żeby szybciej się goiło.

Z apteki gemini polecam też butelki dr Brown's. Poczytajcie sobie o nich. Warto.

Ja miałam laktator ręczny z canpola i byłam zadowolona. W 10 minut miałam całą flaszkę z dwóch piersi. I jeszcze sobie pomroziłam.

I jakiś espumisan, bibotic forte, samb simplex, badz delicol ( delicil rozkłada laktozę) 3 poprzednie sa na gazy. Jak espumisan lub bobotic to podajcie wieksza liczbę kropel jakby ta napisana nie pomagala
 
A mnie położna mówiła ze dziecku najlepiej przemywać oczka mlekiem z piersi [emoji848] kupić mała pipete i można zakraplać tak oczka jak się dzieje i do noska piszcząc. I nie wiem co myśleć bo w sumie nie słyszałam o takiej metodzie. Sól fizjologiczna odradzała, mówiła ze wysusza bardzo.
Do pupy kupiłam krem z Weleda i sudocrem. Zastanawiam się nad reszta kosmetyków czy tez Weleda czy hipp. Kupiłam już tez podkłady na łóżko , majtki jednorazowe i dwie wielorazowe, podkłady. Chusteczki kupiłam niebieskie hippa i pytanie czy ja tez mogę ich używać po porodzie?? Na gemini kupiłam herbatkę na laktację Bocianek, podobno bardzo polecają.
Jeżeli chodzi o butelki długo się zastanawiałam i wybrałam antykolkowa Mam Baby, miałam tez Aventa kupił lub Browna ale dostałam w przychodni Nuka wiec już chyba dwie na początek wystarcza.
Do osób mieszkających w Niemczech. Położna mówiła ze jak jest problem z laktacja oni dają recepte na jakiś laktator bardzo dobrej firmy i mam nie kupować sama. Wiec możecie podpytać bo wtedy koszt jest zerowy.



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Nie słyszałam nic o metodzie przemywania oczek mlekiem z piersi. Mi położna mówiła o soli fizjologicznej i gaziku.

Tu w Niemczech tak ponoć robią ze najlepiej działa na niemowlaka mleko matki. Ja tez pierwsze słyszę o tym [emoji848]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja słyszałam, że mleko matki dobrze działa i na oczy i na nosek (można trochę wcisnąć zamiast soli fizjologicznej [emoji6]). Nie wiem czy nie czytałam tego u Hafiji [emoji6].
BTW. Wczoraj czytałam, że będą w Gdańsku warsztaty z Hafiją w październiku w sklepie Akpol [emoji6]. Koszt to 75 zł.

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja odradzam metode z mlekiem do nosa nam madra lekarka tak zalecala przy katarze i mimo ze krople to corka dostala zapalenia pluc bo to mleko sie dostalo

Napisane na ALCATEL ONE TOUCH 7041D w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja przy pierwszej córce miałam elektryczny Medela swing i sprawdził się rewelacyjnie więc teraz jakby co też będę bo używać!!

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Akurat spirytus odkazam sie przed robieniem zastrzykow, wiec mam go w.domu. a w jakiej proporcjo nedziesz go rozcienczac?
pępek przemywaj 70% spirytusem kilka razy dziennie dokładnie oczyszczając zakamarki dna pępka, czyli miejsce, z którego kikut wystaje - możesz w aptece zakupić gaziki nasączone spirytusem, lub rozcieńczyć 96% spirytus w proporcjach 2 miarki spirytusu z 1 miarką wody
 
Do góry